Wyprasuj kaczkę w srebrnej wieży – Sławek Walkowski
Część z was, czytając ten tytuł, pomyśli sobie, że moje uwielbienie dla jedzenia w końcu doprowadziło mnie do obłędu. Otóż nie. A tytuł wcale nie jest pozbawiony sensu.
Część z was, czytając ten tytuł, pomyśli sobie, że moje uwielbienie dla jedzenia w końcu doprowadziło mnie do obłędu. Otóż nie. A tytuł wcale nie jest pozbawiony sensu.
Z Maciejem Winiarkiem, edukatorem, trenerem, współzałożycielem autorskiej szkoły Thinking Zone w Gdańsku rozmawia Iwona Demska.
O matkach mówi się i pisze przede wszystkim przy okazji Dnia Matki, choć ich obecność w społeczeństwie jest czymś tak naturalnym, jak powietrze. Matki mają swoje grupy wsparcia, fora internetowe, nieformalne lokalne struktury. Jest jednak przestrzeń, która pozwala mamom zanurzyć…
O tajemniczym świecie papieru i druku oraz wyjątkowych pracach konserwatorskich opowiada dr Dariusz Subocz, konserwator zabytków, właściciel jedynego w Polsce interaktywnego Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, w rozmowie z Anną Mazurek-Klein.
Z czasów, gdy fotografia była rarytasem, czyli przed epoką cyfrową, pamiętamy pewnie kilkadziesiąt zdjęć. Z okresu II wojny światowej, a ściślej mówiąc z września 1939 roku, najprawdopodobniej wskazalibyśmy kilkanaście ujęć zrobionych w czasie oblężenia Warszawy przez amerykańskiego korespondenta Juliena Bryana.
Z Wojciechem Cejrowskim, podróżnikiem, filmowcem, twórcą programów telewizyjnych i radiowych oraz autorem wielu książek, rozmawia ks. Wojciech Węckowski.
Od dawna grzyby uważa się za skarby lasu – są pełne smaku, aromatu i wartości odżywczych. Choć nie wszyscy mogą cieszyć się ich dobrodziejstwem, warto używać ich w kuchni, bo służą naszemu zdrowiu.
Ponad 30 lat temu na zakończenie Światowego Dnia Modlitwy o Pokój, Jan Paweł II powiedział: „Pokój to warsztat pracy, otwarty dla wszystkich, nie tylko dla specjalistów, uczonych czy strategów. Za pokój są odpowiedzialni wszyscy”.
Potwór z rogami, wyposażony w widły i ostre szpony. Taki obraz szatana silnie zakorzenił się w popkulturze. Czy rzeczywiście tak wygląda? Niekoniecznie. Co wcale nie znaczy, że nie istnieje.
Czy dzieci potrzebują dodatkowych zajęć, czy to może „fanaberie” ich rodziców? Wszystkie pozalekcyjne aktywności dają szansę rozwoju, jeśli tylko są wybierane wspólnie z dzieckiem.