10/2019

Multimamy – mnożą i dzielą miłość

Wszystkie mamy wielodzietne, które znam, łączy jedno – nieopisana wewnętrzna radość. Dla całości obrazu trzeba pewnie dodać i zmęczenie, ale co zaskakuje – tego zmęczenia po nich nie widać. Jest to ostatnia rzecz, o której mówią. Są zgodne w jednym…

Wyjdź z domu i jedz

Nie musimy już przygotowywać jedzenia w domu. Czy to zbyt odważna hipoteza? Wydaje mi się, że nie. I spróbuję to udowodnić.

Ministrare

Żyjemy w dwóch światach. Tym rzeczywistym, realnym, który zobaczyłem w świątyni. I tym drugim, wirtualnym, stwarzanym przez media, w którym chodzi o stworzenie iluzji, która wielu ludziom daje poczucie realności.

Pomorskie drogi świętej Rity

Margherita Manchini, czyli św. Rita z miejscowości Cascia w Umbrii w środkowych Włoszech bywa nazywana patronką „spraw beznadziejnych”. Tak naprawdę jednak wskazuje na krzyż Chrystusa jako znak nadziei dla wszystkich, we wszystkich sytuacjach, choćby najtrudniejszych.

Sposób na stres

Jest nieodłączną częścią naszego życia, towarzyszy nam niemal codziennie. Każdy z nas reaguje na niego inaczej. Walczymy z nim, i uznajemy za przyczynę wielu dolegliwości. Czy rzeczywiście zawsze jest zły? Jak rozpoznać, że dopadł nas stres? I jak sobie z…

Majowe przysmaki

Świeże, pachnące leśno-ogrodowe owoce, listki i kwiaty są dobrodziejstwem dla naszego zdrowia. Z całą pewnością mogą stanowić podstawę wiosennego jadłospisu.

Macierzyństwo bez fotoszopa

Z jednej strony lukrowany świat kolorowych reklam – świat uśmiechniętych celebrytek z równie szczęśliwymi maluchami na rękach. Z drugiej – mniej wygodny, „niekomercyjny ” obraz, widoczny m.in. na forach.

Lajki

Czy naprawdę żyjemy w czasach, gdy istotę przemyśleń człowieka można streścić za pomocą ikonki „lubię / nie lubię”?