Męczennik z Auschwitz

Od 13 października w polskich kinach można oglądać film Michała Kondrata „Dwie Korony.” To fabularyzowany dokument opowiadający o życiu i działalności św. Maksymiliana Kolbego.

W warstwie fabularnej filmu występują znani polscy aktorzy, między innymi Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Artur Barciś, Dominika Figurska czy Marcin Kwaśny. Dobór aktorów wydaje się nie być przypadkowy…

REKLAMA

Wszyscy ci aktorzy zafascynowani są postacią św. Maksymiliana i jednogłośnie przyznają, że zasługuje on na to, by o nim mówić i przypominać kolejnym pokoleniom, jak ciekawym był człowiekiem. Film „Dwie korony” to doskonała okazja, by przybliżyć widzom mniej znane, a niezwykłe wręcz fakty z życia męczennika z Auschwitz.

Polski fenomen i narodowy bohater Japończyków
Reżyser film Michał Kondrat przyznaje, że dziwi się, dlaczego tak późno powstał taki film. – Życie św. Maksymiliana to fenomen, który nie jest do końca znany. Najbardziej kojarzymy wątek martyrologiczny z Auschwitz, kiedy to Maksymilian Kolbe oddaje życie za ojca rodziny. To jest piękne uwieńczenie jego ziemskiej wędrówki, ale warto poznać je w całości, bo jest ono wielką przygodą, która rozpoczęła się mistycznym spotkaniem z Matką Bożą. Mały Rajmund Kolbe, mając zaledwie dziesięć lat, otrzymuje podczas objawienia do wyboru dwie korony, białą i czerwoną. (…)

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *