10/2017

Coraz więcej wyznawców islamu

Chrześcijaństwo jest obecnie największą religią na świecie, ale jeśli współczesne tendencje się utrzymają, to pod koniec XXI wieku najliczniejszą religią będzie islam.

Dar i Tajemnica

„Pójdźcie za mną – mówi Jezus do Szymona, Andrzeja, Jakuba i Jana – a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi”. Ten głos Dobrego Pasterza rozbrzmiewa przez wieki historii Kościoła, wołając wybranych świadków – także i dzisiaj – do służby kapłańskiej…

Dlaczego tak boli…?

„Mój ojciec wychodził z domu każdego ranka, a wieczorem, gdy wracał, wydawał się szczęśliwy, że znów nas widzi. Jedynie on potrafił otworzyć słoik z ogórkami, podczas gdy innym to się nie udawało”.

Dziwna kuchnia to nie my

Taka jest prawda. W polskiej kuchni nic nie szokuje. Nie mamy sera z robalami, nie mamy pieczonych larw i gnijących ryb.

„Obywatelski” posag Kazimierza Wielkiego

Kazimierz Wielki budował potęgę Polski nie przez siłowe powiększanie jej zewnętrznych granic, lecz od wewnątrz, umacniając jej struktury polityczne, religijne oraz infrastrukturę gospodarczą.

Pierwsze spotkanie z Jezusem

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci to nie tylko szczególny moment w życiu młodego chrześcijanina, ale również wielkie święto religijne dla całej wspólnoty wiernych. Sakrament Eucharystii to największy dar Boga dla ludzi, źródło i szczyt życia chrześcijańskiego.

Przyjaciel pszczół

Po ponad stu latach Bory Tucholskie wreszcie doczekały się swojego bartnika. Jest nim Stanisław Sikorski, który realizuje swoją pasję jeszcze z czasów dzieciństwa. Od czterech lat zakłada barcie i wabi roje dzikich pszczół.

Teraz jestem pielgrzymem

– Od tej pory będę podążał śladami Boga – powiedział po zakończonej pielgrzymce do Santiago de Compostela Marek Kamiński. Znany podróżnik i polarnik, zdobywca dwóch biegunów opowiada, jak droga Camino i ostatnia podróż do Ziemi Świętej zmieniły jego życie duchowe…

W Fatimie bliżej do Nieba

Kto wie, może w roku 2017 wystarczająco wielu ludzi zrozumie znaczenie orędzia z Fatimy i wprowadzi je w swoje życie? Może rzeczywiście rok ten przejdzie do historii jako brama do nowego świata? Oby tak się stało…

W POCZEKALNI

Caviezel w telewizyjnej poczekalni był taki normalny, jak słowa, które wypowiada. Bez percingu, bez tatuaży, nawet spodnie, koszulę i sweter miał normalne.