Głosem wielbią Boga

REKLAMA

Są młodzi, uśmiechnięci, pełni radości i pięknie śpiewają, na cały głos chwaląc Pana Boga. Mówią, że kto śpiewa, modli się podwójnie. 19 listopada radiowy zespół ewangelizacyjny „Na cały głos” świętował swój mały jubileusz.

– Wdzięczność jest potrzebą serca, dlatego skierowaliśmy zaproszenie na koncert do bazyliki katedralnej w Pelplinie, by uwielbiać Boga za rzeczy, które dokonuje w naszym życiu. „Wieczór Chwały”, którym zakończyliśmy Rok Miłosierdzia, był dziękczynieniem Bogu za 5 lat istnienia zespołu – mówi jego duchowy opiekun, ks. Zbigniew Gełdon.

Zespół powstał we wrześniu 2011 roku i od samego początku był zespołem działającym przy Radiu Głos w Pelplinie. To właśnie ks. Gełdon był jego spiritus movens. Jak sam mówi, śpiew w jego życiu był zawsze bardzo ważny. Zanim trafił na antenę radiową, był wikariuszem w Koronowie, gdzie założył i prowadził scholę. Niełatwo było mu się z nią rozstać, kiedy otrzymał dekret powołujący go do pracy w radiu. Już wtedy marzył o tym, że jeśli będzie to możliwe, stworzy muzyczny zespół działający przy radiowej rozgłośni. Udało się. (…)

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *