Czego Bóg od nas oczekuje…

TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ KOŚCIOŁA 2013

REKLAMA

Już od ponad 100 lat (od 1908 r.) chrześcijanie całego świata celebrują Tydzień powszechnej Modlitwy o Jedność. Z pokorą pochylają wtedy czoła i ze wstydem konstatują fakt podziału wyznawców Chrystusa. Błagają Boga o miłosierdzie i o dar pojednania w braterstwie i miłości.

W przeżywanym właśnie Roku Wiary ze szczególną uwagą pochylamy się nad problemem podziału chrześcijan, ponieważ ten podział tak bardzo utrudnia przekonujące świadectwo wiary, do którego jesteśmy wezwani. Rok Wiary powinien nas tym bardziej mobilizować do modlitwy i czynu pojednania.

Uświęcenie, a nie rytuał

Chrześcijanom całego świata proponuje się w tym roku do rozważenia hasło tygodnia ekumenicznego: „Czego Bóg od nas oczekuje” (por. Mi 6,6-8).

Do przygotowania materiałów na tegoroczny tydzień ekumeniczny zostali zaproszeni chrześcijanie z Indii. Podczas przygotowań zdecydowano, że kontekstem rozważań będzie wielka niesprawiedliwość, jakiej w Indiach doznają tzw. dalici (w języku hindi „uciśnieni”, zwani też niedotykalnymi, obejmujący różne grupy ludności w indyjskim systemie kastowym). (…)

ks. KRZYSZTOF RÓŻAŃSKI

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *