Szkoła Animatorów i Liderów

Zostali klerykami na trzy dni

Odwiedziłem w tym roku kilka ciekawych miejsc i zjadłem kilka ciekawych potraw, w tym ucho. Świńskie ucho na chrupko.

Wakacje w pełni. Temperatura tak podskoczyła, że zaczęliśmy narzekać na upały. W morzu pojawiły się sinice. Od czasu do czasu zagrzmiało i popadało. Można już kupić grzyby. Za granicą szaleją pożary. A tymczasem ja leżę w hamaku niedaleko Wieżycy, zachwycam się czystym powietrzem, lasem, słucham szumu wiatru i trzaskającego ognia, gdy kolega Piotr dokłada drwa do ogniska.

 

Jemy cały czas pod gołym niebem. Nawet przygotowujemy posiłki na dworze. Proste jedzenie. Doprawiamy kawałki kurczaka, tłuczemy wieprzowinę na kotlety, kroimy grube pajdy wiejskiego chleba, nabijamy kiełbaski na ruszt, robimy sałatki z pomidorów i gruntowych ogórków. Mamy mnóstwo ogórków. Skaczemy do basenu. Wylegujemy się na leżakach. Zjeżdżamy w uprzęży na stalowej linie z drzewa. Chodzimy tylko w bermudach. Nasza skóra staje się coraz ciemniejsza. Robimy mnóstwo odprężających rzeczy. Po cichu każdy z nas liczy, że może coś się pokiełbasi na ziemskiej orbicie i to lato nigdy się nie skończy… Gramy również w siatkówkę. A właściwie to graliśmy, bo celny rzut piłką prosto w mój wyprostowany lewy kciuk zakończył naszą przygodę z tą dyscypliną sportu. (…)

 

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Dary ojca pio

Italia kocha swojego świętego. Trudno się temu dziwić, wiele mu zawdzięcza. Posługa ojca Pio kojarzy się nam głównie z niezwykłym odprawianiem liturgii i stale zajętym konfesjonałem.

FELIETON / Zofia Pomirska

To też solidarność

Podczas pielgrzymki do Polski w 1987 roku Jan Paweł II w Gdańsku wypowiedział słowa nawiązujące do fragmentu Listu św. Pawła do Galatów (6,2): „»Jeden drugiego brzemiona noście«. Słowa te mają wielką nośność.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Czas na małe podsumowanie

Odwiedziłem w tym roku kilka ciekawych miejsc i zjadłem kilka ciekawych potraw, w tym ucho. Świńskie ucho na chrupko.

Wartościowa książka

Temat do rozmowy

W bieżącym numerze