Św. Jadwigi, królowej, wspomnienie (08.06.2019, Sobota)

Czytania: Dz 28,16-20. 30-31; Ps 11 (10), 4. 5 i 7 (R.: por. 7b); Por. J 16,7. 13; J 21,20-25

REKLAMA


Ewangelia św. Jana kończy się zaproszeniem Jezusa: „Pójdź za Mną”, skierowanym do św. Piotra po wyznaniu przez niego miłości. Tak Piotr, jak i Jan, każdy na swój sposób, zostali wezwani do dawania świadectwa Jezusowi. Św. Piotr daje to świadectwo swą wiernością aż do śmierci na krzyżu. Zrozumiał swoją ludzką słabość i popełniony błąd, który doprowadził go do zaparcia się Jezusa. Dzięki łasce zmartwychwstałego Jezusa, św. Piotr, kierowany wiernością i miłością, daje jednak świadectwo Ewangelii, składając w ofierze życie.
Umiłowany uczeń, św. Jan, idzie przez życie też jako świadek Jezusa. W swej Ewangelii i listach zaświadcza, że Bóg, którego Jezus objawił, jest Miłością. Nieodzownym warunkiem zjednoczenia z Bogiem jest więc miłość.
Miłością Bożą jesteśmy wszyscy objęci. Ona przekracza ludzkie wyobrażenie i w tym życiu nigdy nie zostanie poznania i zrozumiana do końca. Bóg jest Miłością, której w ludzkich słowach nie sposób wyrazić. Prośmy dziś Boga, abyśmy kierowani jego miłością, rozlaną w naszych sercach, zostali doprowadzeni do życia w wiecznej miłości Bożej.


Źródło: ks. Władysław Biedrzycki MSF, „Ewangelia w liturgii i życiu”, Pelplin 2012

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *