Papież: w centrum spowiedzi jest miłosierny Jezus

W intencji na marzec przekazanej za pośrednictwem Światowej Sieci Modlitewnej, Papież przypomina o znaczeniu Sakramentu Pojednania. Franciszek zaznacza, że podczas spowiedzi doświadczamy bezmiaru Bożego miłosierdzia i że nie ma takiego grzechu, którego Pan by nie przebaczył.

REKLAMA


Ojciec Święty przypomina, że Sakrament Pojednania jest spotkaniem z Panem, który nas przygarnia i obejmuje oraz zaprasza do szerzenia radosnej nowiny, jaka z niego płynie.

Papież – smakujmy Bożego przebaczenia

„Kiedy idę do spowiedzi, to po to, aby doznać uzdrowienia, uleczyć swoją duszę. Aby wyjść z większym zdrowiem duchowym. Aby przejść od nędzy do miłosierdzia. A centrum spowiedzi nie są grzechy, które wypowiadamy, ale Boża miłość, którą otrzymujemy i której zawsze potrzebujemy. W centrum spowiedzi jest Jezus, który czeka na nas, słucha nas i nam przebacza – podkreślił Papież. Pamiętajmy o tym: w sercu Boga jesteśmy wcześniej niż nasze błędy. I módlmy się, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z nową głębią oraz zaznali Bożego przebaczenia i nieskończonego miłosierdzia. I módlmy się, aby Bóg dał swojemu Kościołowi miłosiernych kapłanów, a nie gnębicieli.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-03/papiez-franciszek-intencja-modlitwy-marzec-2021.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *