Środa Popielcowa w pelplińskiej katedrze

17 lutego biskup pelpliński Ryszard Kasyna zainaugurował Wielki Post w bazylice katedralnej w Pelplinie. Podczas Mszy św. biskup podkreślił, że „Post, który nie prowadzi do nawrócenia nie jest miły Panu Bogu”.

REKLAMA


W homilii główny celebrans akcentował znaczenie aktywnego wejścia i przeżywania Wielkiego Postu. Mówił, że „Wielki Post, to czas, którego nikomu nie można narzucić”. Dodał, że „każdy z nas musi dobrowolnie się zdecydować na jego praktykowanie”.

Bp Kasyna nawiązał do trwającej epidemii i zauważył, że „czas pandemii pokazał, iż zostaliśmy niejako przymuszeni do ograniczeń, ale  po to, żeby siebie ratować i bliskich”.

Hierarcha  przypomniał, że poprzez Wielki Post Kościół „wkracza w świętowanie dzieła odkupienia człowieka”.

„Wejście w Wielki Post oznacza dobrowolne pragnienie nawrócenia i wejście na tę drogę”, kontynuował kaznodzieja i podkreślił, że „wejście w Wielki Post oznacza przede wszystkim pojednanie się z Bogiem”.

Biskup pelpliński przestrzegał , że „Post, który nie prowadzi do nawrócenia nie jest miły Panu Bogu”. Duchowny stawiał zebranym pytanie: „Pomyśl, w jakiej jesteś niewoli: może gniewu, kłamstwa, kradzieży, zmysłów? Rozwiąż te więzy i połam jarzmo zła, ułomności, nałogów”, mówił.

Biskup przypomniał, że „jałmużna to także posługa, pochylenie się nad cierpiącym i starszym człowiekiem na przykład w wolontariacie”.

„Świat potrzebuje modlitwy i z nią również wchodzimy w Wielki Post” stwierdził hierarcha, przypominając o tradycyjnych praktykach wielkopostnych.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia bpa Ryszarda Kasyny 17.02.2021r.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8518-popielec-w-pelplinskiej-katedrze

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *