Zdrapka Wielkopostna i Droga Krzyżowa w języku migowym

W tym roku Zdrapka Wielkopostna dostępna będzie również w języku migowym. Na kanale You Tube Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce publikowane będą filmy z krótkim komentarzem do treści Zdrapki. Zaplanowano również Drogę Krzyżową w języku migowym.

REKLAMA


Od 2015 roku w Polsce na okres Wielkiego Postu Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego przygotowują Zdrapkę Wielkopostną. W bieżącym roku zadania Zdrapki zostały także przetłumaczone na język migowy. Fundacja Fonis, ks. Tomasz Filinowicz z Wrocławia oraz ksiądz Łukasz Pasuto, który od kilku lat pełni funkcję Krajowego Duszpasterza Niesłyszących, podjęli się zadania, aby Zdrapka dotarła także do niesłyszących katolików.

– Od kilku lat niesłyszący w Polsce, w wielu ośrodkach mieli okazję już spotkać się z Zdrapką Wielkopostną. Praktyka pokazała jednak, że krótkie, hasłowe zadania, nie zawsze są rozumiane przez niesłyszących. Chcąc wyjść naprzeciw ich potrzebie, podjęliśmy się próby przygotowania migowej wersji zdrapki: każde zadanie ze Zdrapki otrzymało krótki komentarz, który zadanie przenosi w realia świata wiary osób niesłyszących – mówi KAI ks. Łukasz Pasuto.

Filmiki będą publikowane codziennie na kanale Youtube Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce oraz na stronie Facebookowej duszpasterstwa.

Oprócz tego, w każdy piątek na kanale YouTube będzie Droga Krzyżowa w języku migowym.

Więcej informacji na stronie effatha24.com. Dostępna jest tam również pierwsza na świecie aplikacja mobilna, służąca polskim chrześcijanom Niesłyszącym i Słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też polskim systemem języka migowego.


Źródło: https://ekai.pl/zdrapka-wielkopostna-i-droga-krzyzowa-w-jezyku-migowym/
Fot. YouTube/Effatha24 com

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *