14-20 lutego: 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys” rozpocznie się w niedzielę 14 lutego 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w Kościele katolickim w Polsce.

REKLAMA


Bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, zwrócił uwagę, że „żyjemy w trudnych czasach. W sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, w sytuacji różnych obostrzeń, społecznej izolacji. Wiele osób w różnym wieku nie radzi sobie ze skutkami tego kryzysu. Cierpią fizycznie, psychicznie i duchowo. Zdarza się, że szukają pocieszenia nie tam, gdzie naprawdę można go znaleźć. Niestety, sięgają po alkohol, a także wpadają w sidła różnych innych nałogów”.

Na zbliżający się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (14-20 lutego) Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, przy współpracy z Fundacją „Signum Magnum”, przygotował materiały duszpasterskie zawarte w Vademecum Apostoła Trzeźwości 2021. Publikacja jest pomocą dla kapłanów i osób, które we wspólnotach parafialnych, zakonnych czy w organizacjach pozarządowych działają w tej przestrzeni, angażują się w formację i wychowanie do trzeźwości.

Materiały, w tym plakat na 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, można pobrać ze strony www.wolnitrzezwi.pl w zakładce „Materiały do pobrania”. Znajdują się tam także propozycje na poszczególne dni wydarzenia. Każdy dzień ma swoją intencję, a także patrona, którego życie może być drogowskazem w kroczeniu drogą ku prawdziwej, Chrystusowej wolności.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jak co roku jest zachętą do gorliwej modlitwy w intencji otrzeźwienia naszego narodu, do mobilizacji wiernych, aby podejmowali decyzje o dobrowolnej abstynencji od alkoholu. Pięknym owocem dobrze przeżytego Tygodnia Modlitw powinno być konkretne zaangażowania się parafian w apostolstwo trzeźwości. Czas ten stanowi też dobre przygotowanie do okresu Wielkiego Postu.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału i trwa do soboty przed I Niedzielą Wielkiego Postu włącznie. Jego celem jest podkreślenie znaczenia trzeźwości w życiu duchowym człowieka i zachęcanie do podejmowania postanowień o abstynencji.

Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych / BP KEP

Vademecum 2021


Źródło: https://episkopat.pl/14-20-lutego-54-tydzien-modlitw-o-trzezwosc-narodu/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *