Buddyjska świątynia w przestrzeni kosmicznej

Mnisi z jednej z najbardziej znanych buddyjskich świątyń w Japonii – Daigoji w Kioto zapowiedzieli, że w 2023 r. zostanie wystrzelona na orbitę okołoziemską „świątynia kosmiczna”. Ma być z niej wznoszona modlitwa o pokój na Ziemi.

REKLAMA


W założeniu kosmicznej „filii” pomoże im firma Terra Space Inc. Mini satelita zabierze na pokład figurkę Dainichi Nyorai (Wajroćany) – jednego z przedstawień Buddy – i kilka mandali. Obiegowi satelity wokół Ziemi towarzyszyć będzie modlitwa mnichów w świątyni w Kioto.

Satelita będzie miał zaledwie 30 cm szerokości, 20 cm wysokości i 10 cm głębokości. Całą orbitę okołoziemską będzie w stanie obiec w ciągu 90 minut na wysokości 400-500 kilometrów. Specjalna aplikacja w telefonach komórkowych umożliwi śledzenie położenia satelity, aby wierni mogli zwracać się ku niej modląc się o pokój.

Kosmiczne miejsce kultu nosić będzie nazwę Jotenin Gounji – świątyni Ludzkiego Istnienia. Pełnić będzie ona także bardzo praktyczną funkcję, umożliwiając komunikację ze świątyniami w odległych rejonach górskich, gdy katastrofy naturalne przerwą sygnał telefoniczny.

Powstała już dostępna w języku japońskim strona internetowa projektu: gounji.space.


Źródło: https://ekai.pl/buddyjska-swiatynia-w-przestrzeni-kosmicznej-juz-w-2023-roku/
Fot. olaf scheffers / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *