Ogólnopolska Spartakiada Zimowa KSM

Już 6 marca w Kasinie Wielkiej odbędzie się 11. edycja Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przebiegać będzie pod hasłem „Samego siebie przezwyciężaj”.

REKLAMA

Jak podkreśla Kamila Ciupińska, prezes krakowskiego KSM, słowa te wypowiedział kard. Stefan Wyszyński, na którego beatyfikację wciąż wierni czekają. – To hasło, które doskonale pasuje do idei spartakiady. By się ruszyć, chcieć wystartować w zawodach i udowodnić samemu sobie, że mogę coś osiągnąć. Ale nawiązanie do postaci Prymasa Tysiąclecia kieruje nasze myśli także w stronę jego nauczania, które systematycznie zgłębiamy na naszym facebookowym profilu – opisuje.

Spartakiada, gromadząca co roku młodych ludzi, dla których aktywny tryb życia i rywalizacja fair play są bardzo ważne, odbędzie się 6 marca w Stacji Narciarskiej Kasina SKI. Co ważne, udział w niej jest całkowicie bezpłatny.

Uczestnicy w wieku 8-30 lat będą mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów oraz zjazd na „byle czym”. Do sportowej aktywności zaproszeni są także księża, siostry zakonne i klerycy w specjalnej konkurencji dla osób duchownych.

Również rodzice i opiekunowie najmłodszych uczestników nie będą skazani na nudę – dla wszystkich rodzin odbędą się grupowe zmagania i zabawy. Zwycięzcy poszczególnych rywalizacji na stoku otrzymają atrakcyjne upominki – nagrody, medale i dyplomy.

– Chcemy promować aktywny styl życia oraz dać dzieciom, młodzieży i dorosłym szansę na wypoczynek na świeżym powietrzu oraz rywalizację w duchu fair-play. Zapraszamy serdecznie, gdyż na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca do udziału Ciupińska.

W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 120 miłośników szaleństwa na stoku. Organizatorami tegorocznej Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska Kasina SKI.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.spartakiadazimowa.pl. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski oraz małopolskiego kuratora oświaty, Barbara Nowak.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży gromadzi młodzież w wieku od 14 do 30 lat. Jego celem jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia. KSM zostało reaktywowane w 1990 r. W Polsce ruch wywodzi się z istniejących przed II wojną światową Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej.


Źródło: https://ekai.pl/ogolnopolska-spartakiada-zimowa-ksm/
Fot. Philip Myrtorp / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *