Franciszek otrzymał drugą dawkę szczepionki

Zgodnie z planem, trzy tygodnie po pierwszej dawce, którą otrzymał 13 stycznia bieżącego roku, Papież Franciszek powrócił wczoraj do ambulatorium w Auli Pawła VI, aby dokończyć proces uodparniania się na wirusa COVID-19 – podaje na komunikatorze Twitter włoski dziennik katolicki „Avvenire” – powołując się na źródła watykańskie.

REKLAMA


Papież Franciszek otrzymał pierwszą dawkę szczepionki wraz z papieżem-seniorem Benedyktem XVI 13 stycznia b.r. Jak wiadomo w dniach 5-8 marca Ojciec Święty ma zamiar odwiedzić Irak. Wszystkie osoby, które będą mu towarzyszyły w tej podróży mają być zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

Tego samego dnia portal vaticannews poinformował, że już w najbliższą niedzielę, 7 lutego papież Franciszek będzie przewodniczył modlitwie „Anioł Pański” z okna biblioteki Pałacu Apostolskiego i odmówi ją wraz z wiernymi zgormadzonymi na placu św. Piotra

Przypomniano, że po raz ostatni Ojciec Święty odmawiał modlitwę „Anioł Pański” z okna Pałacu Apostolskiego 20 grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu, w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa, modlitwa maryjna była zawsze transmitowana z Biblioteki Pałacu Apostolskiego.


Źródło: https://ekai.pl/franciszek-otrzymal-druga-dawke-szczepionki-wraca-aniol-panski-z-wiernymi/
Fot. CPP / Polaris/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *