Życzenia Przewodniczącego KEP dla osób konsekrowanych

Życzę, aby ten rok przyniósł jak najobfitsze owoce duchowe osobom życia konsekrowanego oraz aby sprowokował dojrzewanie Kościoła – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, który obchodzimy 2 lutego.

REKLAMA


Przewodniczący Episkopatu złożył życzenia wszystkim zakonnicom i zakonnikom, wszystkim osobom życia konsekrowanego, na których pracy w dużej mierze opiera się Kościół.

„Dziękujemy przede wszystkim za ich modlitwę, za pracę duszpasterską, dziękujemy za włączanie się we wszystkie programy duszpasterskie Kościoła, za to umiejętne towarzyszenie klerowi diecezjalnemu, wszystkim księżom diecezjalnym, którzy chętnie odwołują się do pomocy osób życia konsekrowanego i w dużej mierze mogą także funkcjonować dzięki ich pracy” – powiedział abp Gądecki.

„Życzę, aby ten rok przyniósł jak najobfitsze owoce duchowe osobom życia konsekrowanego oraz, aby sprowokował dojrzewanie Kościoła, które następuje po chrzcie świętym u każdego osobiście oraz w całej społeczności Kościoła, a myślę, że to wszystko też przekłada się ostatecznie na życie naszej Ojczyzny i na poziom tego życia” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-zycze-aby-ten-rok-przyniosl-jak-najobfitsze-owoce-duchowe-osobom-zycia-konsekrowanego/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *