Rozpoczyna się 21. edycja „Albertiany”

Rozpoczął się nabór do 21. odsłony „Albertiany”, organizowanej przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundację im. Brata Alberta. Zgłoszenia do tego ogólnopolskiego konkursu artystycznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną można nadsyłać do 29 marca.

REKLAMA


Forma tegorocznej edycji tego kilkuetapowego festiwalu została dostosowana do sytuacji epidemiologicznej w taki sposób, aby umożliwić wzięcie w nim udziału wszystkim chętnym. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w pięciu regionach Polski, na podstawie przeglądu materiałów konkursowych nagranych na płytach DVD lub dyskach przenośnych.

Podobnie jak w zeszłym roku, gala finałowa odbędzie się online. Podczas niej zaprezentują się zwycięskie zespoły teatralne oraz wokalistów z każdego regionu. Wydarzeniu będzie towarzyszyć uroczystość wręczenia Medali Świętego Brata Alberta.

Nowością podczas tegorocznej edycji jest wprowadzenie tematu przewodniego zaprezentowanego przez Annę Dymną. Zespoły teatralne mają za zadanie stworzyć na jego podstawie kilkuminutową etiudę teatralną, natomiast soliści, wykonać nawiązujący do niego utwór.

– Zabawmy się w podróżników, odkrywców, którzy, „idąc przez życie”, potrafią zauważać piękne i ważne rzeczy, małe i duże. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni, spostrzegawczości, ciekawości świata i zdolności odkrywczych. Czytam słowa mędrców: „Mimo wszystkich cierpień i strat życie jest szczęściem”. Postarajmy się utrwalić na filmikach takie kruche chwile szczęścia – zachęca Anna Dymna, prezes Fundacji „Mimo Wszystko”.

Jak dodaje, podpowiedzią mają być też słowa: „Kochać życie jest sensem tego życia”. – Porozmawiajcie o tym, co najbardziej kochacie, kogo? Kiedy czujecie, że jesteście szczęśliwi i jest Wam dobrze? Zatrzymajcie na taśmie takie momenty – namawia znana aktorka.

Zgłoszenia do 21. edycji „Albertiany” można nadsyłać do 29 marca. Wyniki zostaną ogłoszone 11 kwietnia. Gala finałowa odbędzie się 17 maja. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.


Źródło: https://ekai.pl/rozpoczyna-sie-21-edycja-albertiany/
Fot. M. Kowalski / mimowszystko.org

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *