Kolejny atak rwy kulszowej Papieża Franciszka

Wczoraj, z powodu ponownego ataku rwy kulszowej Papież Franciszek znów odwołał swój udział w uroczystościach, którym miał przewodniczyć. W niedzielę nie odprawił porannej mszy. Przełożono też jego spotkanie z korpusem dyplomatycznym planowane na poniedziałek – poinformowało biuro prasowe Watykanu.

REKLAMA


W komunikacie przekazanym dziennikarzom dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej napisał, że z powodu ponownego ataku rwy kulszowej Papież nie odprawi mszy w Niedzielę Słowa Bożego w bazylice Świętego Piotra. W jego zastępstwie uczyni to przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella. W południe Papież zwrócił się natomiast do wiernych przed modlitwą Anioł Pański z biblioteki w Pałacu Apostolskim.

Rzecznik dodał, że przełożone zostało tradycyjne spotkanie Franciszka z ambasadorami akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej, które miało odbyć się w poniedziałek. W jego trakcie co roku Papież podsumowuje wydarzenia na świecie.

Tego dnia po południu nieszpory w bazylice Świętego Pawła za Murami na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odprawił, także w zastępstwie Franciszka, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan kardynał Kurt Koch.

Ostatnie dolegliwości związane z rwą kulszową zmusiły Papieża do zmiany planów na przełomie roku.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-01/kolejny-atak-rwy-kulszowej-papieza-franciszka.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *