Przewodniczący KEP złożył życzenia prawosławnym

Niech w trudnym czasie niepewności, ograniczeń i smutku, wynikających z trwającej pandemii, celebracja świętych tajemnic Bożego Narodzenia napełni niegasnącym pokojem i nadzieją bez granic – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach dla prawosławnych z okazji świąt Bożego Narodzenia.

REKLAMA


„Obejmuję serdeczną pamięcią prawosławne rodziny, osoby samotne, zwłaszcza starszych i cierpiących, powierzając wszystkich wstawiennictwu Bogarodzicy Dziewicy Maryi” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

BP KEP


Publikujemy pełny tekst życzeń:

Warszawa, dnia 5 stycznia 2021 roku

Eminencjo,
Wielce Błogosławiony Metropolito Sawo,

Kościół prawosławny rozpoczyna jutro wieczorem obchód Świąt Bożego Narodzenia.

Z tej okazji, na ręce Waszej Eminencji jako Metropolity Warszawskiego i całej Polski, chciałbym złożyć serdeczne życzenia wszystkim wyznawcom prawosławia w Polsce ze strony wiernych i pasterz Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie.

Już od dwóch tysiącleci rozlega się wołanie anioła, który skromnym pasterzom w Betlejem obwieścił przyjście oczekiwanego od pokoleń Mesjasza, którym jest narodzony z Dziewicy Maryi Jezus Chrystus. Wołanie anioła to zapowiedź ostatecznego zwycięstwa Chrystusa, zwycięstwa życia, prawdy, pokoju, światłości i nadziei. Życzę więc aby Bożonarodzeniowa tajemnica na nowo rozbrzmiała w życiu Waszej Eminencji, jak również w życiu wszystkich wiernych Kościoła prawosławnego w Polsce. Niech w trudnym czasie niepewności, ograniczeń i smutku, wynikających z trwającej pandemii, celebracja świętych tajemnic Bożego Narodzenia napełni niegasnącym pokojem i nadzieją bez granic.

Obejmuję serdeczną pamięcią prawosławne rodziny, osoby samotne, zwłaszcza starszych i cierpiących, powierzając wszystkich wstawiennictwu Bogarodzicy Dziewicy Maryi.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 __________________
Jego Eminencja
Wielce Błogosławiony SAWA
Metropolita Warszawski całej Polski


Źródło: https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-zlozyl-zyczenia-bozonarodzeniowe-prawoslawnym/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *