Papież: módlmy się o bardziej braterski świat

W intencji na styczeń 2021 roku, przekazanej za pośrednictwem Światowej sieci modlitewnej Papież zaprasza, aby nowym roku, który się rozpoczyna podjąć wyzwanie stawania się bardziej braterskimi w relacji do innych. Na tej drodze zachęca, aby podjąć marzenia jako jedna ludzkość, jako wędrowcy z tego samego ludzkiego ciała, jako dzieci tej samej ziemi, która jest schronieniem dla nas wszystkich, każdy z bogactwem swojej wiary lub swoich przekonań, każdy ze swoim własnym głosem, wszyscy jako bracia i siostry.

REKLAMA


Ojciec Święty stawia pytanie: czy chętnie podejmujemy pielęgnowanie dialogu i dajemy sobie przestrzeń dla lepszego poznania innych? Zachęca również do przyłączenia się do tej inicjatywy i wcielania w praktykę braterstwa.

Papież – Kościół ceni działanie Boga w innych

„W modlitwie do Boga podążając za Jezusem łączymy się jako bracia z tymi, którzy modlą się, należąc do innych kultur, innych tradycji oraz innych religii. Jesteśmy braćmi, którzy się modlą. Braterstwo prowadzi nas do otwarcia się na Ojca wszystkich i do zobaczenia w drugim brata, siostry, aby dzielić życie i wspierać się nawzajem, żeby kochać, żeby poznawać. Kościół ceni działanie Boga w innych. Również w innych religiach, nie zapominając, że dla nas, chrześcijan, źródło godności, ludzkiej godności i braterstwa znajduje się w Ewangelii Jezusa Chrystusa. Jako wierzący powinniśmy powrócić do naszych źródeł i skupić się na tym, co jest najistotniejsze. To, co jest najważniejsze dla naszej wiary, to uwielbienie Boga i miłość bliźniego. Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w pełnym braterstwie z naszymi braćmi i siostrami z innej religii oraz aby nie walczyć ze sobą, ale modlić się za siebie nawzajem, otwierając się na wszystkich.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-01/papiez-franciszek-intencja-modlitwy-styczen-2021.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *