Papież do Polaków: Ojciec niebieski jest Bogiem czułości

W pozdrowieniach na zakończenie audiencji Papież zachęcił, aby „przyśpieszyć kroku” ku Bożemu Narodzeniu, ale temu prawdziwemu, związanemu z narodzinami Zbawiciela. Franciszek zwrócił uwagę, że w tym roku czekają nas restrykcje i niewygody, warto w tym kontekście pomyśleć o Bożym Narodzeniu Dziewicy Maryi i św. Józefa.

REKLAMA


Nie była to droga usłana różami. Musieli pokonać wiele trudności. Przezwyciężyć wiele niepokojów. A jednak wiara, nadzieja i miłość prowadziły ich i podtrzymywały. Niech podobnie będzie z nami.

Ojciec Święty życzył każdemu, aby przyjął łaskę tych dni: niech przyniosą one starszym pocieszenie, młodym siłę, umocnienie chorym, a nowym małżonkom zaufanie do Opatrzności Bożej. Do Polaków Papież powiedział.

Papież – Miłosierdzie Boga ogarnia wszystkie jego dzieci

„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Waszej tegorocznej wędrówce Adwentowej, niech w sposób szczególny towarzyszy Święty Józef – podkreślił Papież. – Niech Boże Dzieciątko, które widziało w nim czułość Boga, napełni Wasze serca, szczególnie w tych trudnych czasach, pewnością, że nasz Ojciec niebieski jest Bogiem czułości, że jest dobry dla wszystkich, a Jego miłosierdzie ogarnia wszystkie Jego dzieci. Z serca Wam błogosławię.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-12/papiez-audiencja-ogolna-do-polakow-16-12.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *