Konferencja on-line: Miłość w rodzinie

„Miłość w rodzinie” – to tytuł konferencji przygotowanej przez Fundację Wspomagającą Wychowanie Archezja wraz z Pełnomocnikiem Rządu do spraw Polityki Demograficznej. Spotkanie zaplanowane na czwartek, 17 grudnia będzie miało formę videokonferencji, w której uczestniczyć zapowiedziała m. in. wiceminister Barbara Socha.

REKLAMA


Do udziału w wydarzeniu, odbywającym się na platformie Zoom zaproszeni są szczególnie nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy oraz rodzice.

„Chcemy zwrócić uwagę na to, że miłość powinna być rozumiana jako decyzja, której nie zmieniają pojawiające się emocje oraz wskazać na logoprofilaktykę jako metodę wspomagającą prawidłowe kształtowanie młodych ludzi” – tłumaczy Tomasz Gubała, prezes Fundacji Wspomagającej Wychowanie Archezja.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane m. in. wyniki badań wraz z płynącymi z nich wnioskami dotyczącymi postrzegania przez młodych ludzi tematu miłości. W rozmowie z KAI Tomasz Gubała zdradza, że o miłości, przyjaźni i rodzinie marzy ponad 170 tys. młodych ludzi, wśród których przeprowadzono badanie. „W odpowiedzi na te wyniki przygotowaliśmy zajęcia oparte na myśli V. Frankla, które odwołują się do poszukiwania sensu życia oraz miłości. Podczas konferencji chcemy opowiedzieć o tej metodzie, którą nazwaliśmy logoprofilaktyką” – wyjaśnia Gubała.

Kampania „Bądźmy poszukiwaczami MIŁOŚCI W RODZINIE” obejmuje realizację zajęć on-line w oparciu o gotowy scenariusz, bazujący na filmach przygotowanych przez Teatr Nikoli („Miłość cierpliwa jest”, „Miłość nie zniewala”, „Miłość jest wieczna”). Obejmuje również elektroniczny „Niezbędnik Rodzica”, a także challenge dla młodzieży „Przekaż dobro z głębi serca” oraz konkurs „Tak wygląda miłość w rodzinie”.

Na stronie www.miloscwrodzinie.pl przeczytać możemy m. in., że kampania porządkuje codzienność, czyli pokazuje gradację: emocje-uczucia-miłość, zaznacza, że miłość jest czymś więcej, niż tylko emocją, reakcją fizjologiczno-psychiczną na bodźce, czy  uczuciem oraz definiuje miłość rodzinną opierając się o znane autorytety, ale też pokazując swoje wieloletnie doświadczenie profilaktyczne i pedagogiczne, a także szuka przykładów i przejawów miłości w rodzinie i odkłamuje mity dotyczące miłości, m.in. takie jak: miłość to zakochanie, miłość to akceptacja (tolerancja), miłość to seks, kto kocha jest naiwny, słaby itp.

„Chcemy tymi zajęciami prowadzonymi w szkołach pokazać, że miłość w dzisiejszym świecie jest niezbędna do życia i potrzebna każdemu człowiekowi do tego, by dobrze funkcjonował, dojrzewał i budował swój dobrostan” – kończy Tomasz Gubała.


Źródło: https://ekai.pl/konferencja-on-line-milosc-w-rodzinie/
Fot. Jonathan Daniels / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *