Papież do Polaków: złóżmy w Bogu całą naszą ufność

W pozdrowieniach na zakończenie środowej audiencji Papież zaznaczył, że czas Adwentu, który przybliża nas do świętowania Bożego Narodzenia, usposabia do otwarcia ducha na światło płynące z Tajemnicy Betlejem. Franciszek życzył, aby oczekiwanie na Zbawiciela pobudziło każdego do bycia bardziej zdecydowanym i hojnym w odpowiadaniu na wymagania powołania chrześcijańskiego.

REKLAMA


Ojciec Święty wyraził pragnienie, aby kontemplacja wraz z Maryją tajemnicy Boga, który stał się człowiekiem, pozwoliła podążać z radością na spotkanie Pana, który przychodzi, aby nas zbawić. Do Polaków Ojciec Święty powiedział.

Papież – zawierzmy miłosierdziu Pana

„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7, 7). W tym czasie Adwentu naznaczonym pandemią, niech szczególnie bliską stanie się dla nas modlitwa prośby, do której zachęca nas Chrystus – podkreślił Papież. –Uczmy się jej od Najświętszej Maryi Panny, Niepokalanie Poczętej, której uroczystość obchodziliśmy wczoraj. Idąc za Jej przykładem, złóżmy całą naszą ufność w Bogu, zawierzmy siebie Jego miłosierdziu. Z serca wam błogosławię.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-12/papiez-audiencja-ogolna-do-polakow-09-12.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *