Watykan: przekazano symbole Światowych Dni Młodzieży

Ojciec Święty na zakończenie celebracji eucharystycznej pozdrowił wszystkich obecnych w Bazylice św. Piotra oraz łączących się za pośrednictwem mediów. Specjalne pozdrowienie skierował do młodzieży z Panamy i Portugalii, które reprezentowały dwie delegacje uczestniczące w przekazaniu krzyża i ikony Maryi Salus Populi Romani, symboli Światowych Dni Młodzieży. „Jest to ważny krok w pielgrzymce, która zaprowadzi nas do Lizbony w 2023 roku” – powiedział Franciszek.

REKLAMA


Nawiązując do przygotowań do kolejnych Światowych Dni Młodzieży, Papież przypomniał o ich obchodach w Kościołach lokalnych:

„Trzydzieści pięć lat po ustanowieniu Światowych Dni Młodzieży, po wysłuchaniu różnych opinii oraz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, kompetentnej w zakresie duszpasterstwa młodzieży, postanowiłem przenieść diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla, począwszy od przyszłego roku. W centrum pozostaje tajemnica Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka, jak zawsze podkreślał św. Jan Paweł II, inicjator i patron Światowych Dni Młodzieży.“

Eryk Gumulak SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-11/przekazanie-sumboli-swiatowych-dni-mlodziezy.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *