Dziś przypada 50 rocznica śmieci ks. Dolindo Ruotolo

Polacy szturmują (do Nieba) pukając przy grobie księdza Dolindo nie od dziś. Pielgrzymi z Polski są najliczniejszą grupą odwiedzającą grób Ojca Dolindo w Neapolu. Pielgrzymi proszą zmarłego w opinii świętości kapłana o uzdrowienie fizyczne i duchowe, o zgodę w rodzinie, ratowanie małżeństwa, o urodzenie, nawrócenie dzieci, o pracę, proszą o radę w sprawach zawiedzionej miłości, zdrady, błagają o wsparcie w nauce i dla konających. Dziękują za wysłuchane łaski.

REKLAMA


Święty kapłan ma na swoim grobie tabliczkę z napisem: „Kiedy przyjdziesz do mojego grobu, zapukaj. Nawet zza grobu odpowiem ci: ufaj Bogu!” Czy to nie jest najlepszy komentarza do jego słynnej modlitwy: „Jezu, Ty się tym zajmij”?

Jak odchodził z tego świata ten przedziwny kapłan? On nie buntował się nigdy, choć był  prześladowany nawet przez kolegów, rodzinę, córki duchowe, swój ukochany Kościół (miał zakaz odprawiania Mszy św., spowiadania, głoszenia przez prawie 20 lat). Przebaczał i na dodatek sam prosił o przebaczenie swoich krzywdzicieli i starał się im odpłacić dobrem za zło. To było lekarstwo dla wszystkich.

Do końca swoich dni, a był od kilku lat bardzo ciężko chory i sparaliżowany, pomagał ludziom dookoła, jak tylko mógł, słowem , czynem, modlitwą,  w sprawach drobnych i wielkich.

Czy ‘natarczywość’ Polaków, którzy pukają do grobu Dolindo w kościele Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa w Neapolu, którzy modlą się często w kraju i na świecie, szczególnie w sytuacjach bez wyjścia, jego aktem strzelistym „Jezu, Ty się tym zajmij!” przekazanym mu w wizji przez samego Chrystusa, którzy czytają teksty Ruotolo i książki o jego życiu, którzy oglądają filmy o nim  – czy przyspieszy to rozpoczęty w 1997 r. proces beatyfikacyjny ks. Dolindo?

Najnowszy krótki film „Śladami Ojca Dolindo” w reżyserii Krzysztofa Żurowskiego pokazuje wpływ daru ks. Ruotolo na pielgrzymów z Polski.

Cały film publikujemy poniżej, a jego zwiastun znajduje się TUTAJ

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=9cgsjEV6UdE


Źródło: https://ekai.pl/szturm-na-ksiedza-dolindo/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *