Lewica, młodzi katolicy i ruchy patriotyczne o strajku kobiet

Młodzi katolicy, a także przedstawiciele lewicy i ruchów patriotycznych chcą się wspólnie spotkać online i mówić o tym co przeżywają w ostatnich dniach. Zamysłem organizatorów jest, aby wzajemnie się posłuchać, a nie atakować. „dzieleNIE młodzieży” – to temat spotkania online, które odbędzie się w najbliższy piątek 20 listopada o godz. 19.00.

REKLAMA


 „Ma ono budować a nie burzyć, a także dać przestrzeń do wypowiedzenia się, a nie ją ograniczać. To przedsięwzięcie, w którym młodzież będzie miała okazję porozmawiać o wydarzeniach ostatnich tygodni. Gośćmi będą uczestnicy strajków i ci, którzy zostali w domach” – mówi Marcin Lewandowski, prezes tarnowskiej Fundacji Alegoria, organizator spotkania.

Uczestnikami będzie młodzież działająca w ugrupowaniach i inicjatywach: Wiosna Lewica, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Młoda Lewica, Młodzi na Progu Diecezji Tarnowskiej, Tarnów Pierwsze Niepodległe.

„Strajki, protesty, manifestacje, kontrmanifestacje to forma wyrażenia siebie. Często jednak ta forma nie jest dialogiem. Tymczasem, żeby się usłyszeć, najpierw trzeba nastawić się na słuchanie. Żeby zaistniał dialog, najpierw trzeba “wyjść z okopów”, przekroczyć ich próg i rozpocząć wymianę myśli. W Tarnowie młodzi postanowili podjąć próbę przekroczenia progu!” – dodaje Marcin Lewandowski.

Działacze Wiosny Tarnów w mediach społecznościowych informują, że z dumą uczestniczyli w protestach, ale chcą się spotkać i rozmawiać.

„Naszych wartości będziemy bronić zawsze. Ale też pamiętamy, że Polska to dom nie tylko nasz, ale i tych, którzy mają inne zdanie. Dlatego razem z innymi organizacjami, skupiającymi często osoby o innych od naszych poglądach, organizujemy rozmowę młodych ludzi, teoretycznie z różnych stron barykady. Niech porozmawiają i spróbują się zrozumieć!” – czytamy na Facebooku Wiosna Tarnów.

Ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie mówi, że nie będzie to debata, tyko spotkanie.

„Nie będzie walki na argumenty, tyko dzielenie się tym co przeżywają młodzi, kiedy jako strajkujący wychodzą na ulice, a z drugiej strony są ci, którzy są w Kościele i widzą, że podważane jest to, co dla nich ważne i święte. Taki jest zamysł tego spotkania, żeby się nie atakować, tylko wzajemnie się posłuchać” – dodaje ks. Artur Mularz.

Inicjatorami wydarzenia są: Fundacja Alegoria, Wiosna Roberta Biedronia – Tarnów, Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Transmisja – StarNOWA i Synaj.tv

Wydarzenie na Facebooku


Źródło: https://ekai.pl/mlodzi-katolicy-beda-rozmawiac-m-in-o-strajkach-kobiet/
Fot. Facebook/dzieleNIE młodzieży – spotkanie online

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *