Dziś debata on-line „W obronie praw kobiet”

W czwartek 12 listopada Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris zaprasza na debatę zatytułowaną „W obronie kobiet”. W wydarzeniu, które odbywać się będzie w internecie, uczestniczyć będą wybitni specjaliści z całego świata, wśród nich prof. Chantal Delsol z Francji, prof. Angela Gandra z Brazylii czy Sharon Slater z USA.

REKLAMA


Dyskusja poświęcona będzie politycznym i prawnym zagadnieniom, które mają wpływ na prawa kobiet w Polsce oraz kwestii prawie kobiet do zdrowia.

Zaplanowana na 12 listopada (czwartek) debata organizowana przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris ma być pierwszą z całej serii debat internetowych. Wydarzenie, które w całości odbędzie się on-line zatytułowano „W obronie praw kobiet”. Początek o godz. 16.00 na kanale Ordo Iuris na You Tube. Debata będzie prowadzona w całości w języku angielskim, ale organizatorzy przewidzieli także transmisję z tłumaczeniem symultanicznym.

Jak informuje Instytut Ordo Iuris „w związku z coraz bardziej napiętą sytuacją w polskim społeczeństwie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, istnieje pilna potrzeba zorganizowania konferencji, która pokazałaby, że prawa kobiet to nie tylko aborcja i program zarówno seksualny, jak i reprodukcyjny. Celem wydarzenia będzie wsparcie zdecydowanej większości Polek, które milczały przez cały czas trwania protestów i pokazanie, że nie są osamotnione w opozycji do zamieszek oraz że koncepcja praw kobiet prezentowana przez protestujące jest myląca i fałszywa”.

Pierwszy z paneli poświęcony będzie politycznym i prawnym zagadnieniom, które mają wpływ na prawa kobiet w Polsce, podczas gdy druga część skupi się głównie na prawie kobiet do zdrowia.

W debacie wezmą udział: prof. Chantal Delsol, francuska filozof, historyk polityki i powieściopisarka, założycielka instytutu badawczego Hannah Arendt (Francja); prof. Angela Gandra, poseł Brazylii i pracownik naukowy w Harvard Law School, profesor antropologicznych podstaw prawa (Brazylia); Gabrielle Kuby, niemiecka pisarka i socjolog; Maria Madise, dyrektor międzynarodowy w Society for the Protection of Unborn Children (Wielka Brytania), Sharon Slater, prezes Family Watch International (USA), Valerie Huber, specjalny przedstawiciel ds. zdrowia kobiet na świecie w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych (USA), Laetitia Pouliquen, dyrektor w NBIC Ethics and WomanAttitude (Belgia), dr Justyna Melonowska, doktor filozofii, psycholog, kierująca Pracownią Filozofii Pedagogiki; Alix Lejard – przedstawiciel francuskiej organizacji prorodzinnej Femina Europa oraz Karolina Pawłowska – Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.


Źródło: https://ekai.pl/instytut-ordo-iuris-zaprasza-na-debate-on-line-w-obronie-praw-kobiet/
Fot. Miguel Bruna / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *