Diecezji pelplińskiej przybyło 104 nowych lektorów

Po raz kolejny w diecezji pelplińskiej odbył się kurs lektorski. Opierał się na formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej, dlatego w ramach spotkań odbywały się wykłady i ćwiczenia z liturgiki, Pisma Świętego, czy ćwiczenia z fonetyki.

REKLAMA


Podczas zjazdów pogłębiano formację poprzez wspólną modlitwę i Mszę świętą. Zwieńczeniem całego kursu była promocja nowych 104 lektorów (w tym 96 chłopców i 8 dziewcząt). Przygotowania i promocja do pełnienia funkcji lektora odbywała się w następujących rejonach naszej diecezji:
Rejon Chojnicki: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Szymon Gwardzik. Łącznie promocje otrzymało 28 lektorów (w tym jedna dziewczyna)
Rejon Kamieński: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Michał Choszcz. Łącznie promocje otrzymało 16 lektorów (w tym jedna dziewczyna)
Rejon Kościerski: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Sławomir Serkowski. Łącznie promocje otrzymało 32 lektorów (w tym jedna dziewczyna)
Rejon Lęborski: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Adam Malinowski. Łącznie promocje otrzymało 17 lektorów (w tym dwie dziewczyny)
Rejon Pelpliński: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Grzegorz Miotk. Łącznie promocje otrzymało 11 lektorów (w tym trzy dziewczyny).

W imieniu całego Duszpasterstwa Ministrantów i Lektorów Diecezji Pelplińskiej, pragnę serdecznie podziękować kapłanom, którzy podjęli trud prowadzenia kursu lektorskiego, a także dziękuję wszystkim kapłanom, opiekunom, którzy na co dzień, z wielkim zaangażowaniem i troską prowadzą formację służby liturgicznej w swoich parafiach. Króluj nam Chryste!

Ks. Grzegorz Miotk

Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8160-diecezji-pelplinskiej-przybylo-104-lektorow

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *