Pomoc osobom wykluczonym na skutek pandemii

Do 26 października trwa nabór wniosków do programu wparcia innowacji społecznych na rzecz osób wykluczonych i ich opiekunów. Pandemia pokazuje jak bardzo pomoc ta jest potrzebna. Wnioski mogą składać m. in. parafie czy wspólnoty religijne. Najlepsze pomysły uzyskają wsparcie merytoryczne, a nawet finansowe (ok 40 tys. zł).

REKLAMA


– Chcemy wspierać merytorycznie i finansowe innowacje społeczne na rzecz osób wykluczonych i ich opiekunów. W szczególności szukamy sposobów na pomoc w czasach pandemii. Zapraszamy parafie i wiernych – pomysły mogą zgłaszać zarówno instytucje jak i indywidualne osoby – deklaruje Jakub Wygnański, prezes zarządu fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Nabór prowadzi Fundacja Stocznia (LINK) od lat wspierająca innowacje społeczne na rzecz osób wykluczonych i ich opiekunów. W czasach pandemii parafie i związane z nimi wspólnoty wiernych mogą odegrać bardzo ważną rolę. Wielu wiernych i parafii spontanicznie ruszyło z pomocą w czasie wiosennej fali pandemii. To ważne doświadczenie. Inne być może rozważają takie zaangażowanie po raz pierwszy.

Pomysły nie muszą być związane z sytuacją pandemii – jest oczywiste, jest, że problem pomocy osobom wykluczonym i ich opiekunom znacznie wykracza poza czas pandemii. Powinniśmy szukać coraz lepszych rozwiązań na poziomie lokalnym i sąsiedzkim. Warto sformułować swoje pomysły i zgłosić je konkursu.

Formalności są minimalne. Najlepsze pomysły uzyskają wsparcie merytoryczne, a nawet finansowe (ok 40 tys. zł) na testowanie rozwiązań.

Termin zgłaszania pomysłów mija 26 października.

Więcej informacji i prosty formularz do zgłaszania pomysłów na stronie: inkubatorpomyslow.org.pl.


Źródło: https://ekai.pl/parafie-moga-uzyskac-wsparcie-m-in-na-pomoc-osobom-wykluczonym-na-skutek-pandemii/
Fot. Pixabay

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *