XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej

XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę w drodze. 2 sierpnia rozpoczęła pielgrzymowanie na Jasną Górę ostatnia grupa z diecezji pelplińskiej. Od 30 lipca wędruje pięć grup w formie sztafetowej oraz duchowo.

REKLAMA


W wypowiedzi dla diecezjalnego Radia Głos z Pelplina kierownik grupy tczewskiej ks. Piotr Lipkowski prosił o towarzyszenie pielgrzymom „modlitwą o wytrwałość dla nich”. Kapłan dodał, że pielgrzymi będą każdego dnia modlić się i ofiarowywać swój trud w intencji diecezjan „z nadzieją, żeby Jezus Chrystus była Panem ich codzienności”.

W ramach pelplińskiej pielgrzymki idą grupy z Kaszub, z Chojnic, z Kociewia, z Tczewa oraz ze Świecia nad Wisła. Dla każdej z grup Msze św. inaugurujące pątniczy szlak sprawowali biskupi diecezji pelplińskiej: biskup diecezjalny Ryszard Kasyna oraz biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj, którzy towarzyszą swoim diecezjanom na niektórych etapach wędrówki do Częstochowy.

Pielgrzymka ma charakter sztafetowy. Jej stałymi uczestnikami są księża i klerycy zaś każdego dnia w każdej grupie zmieniają się świeccy uczestnicy. Łącznie codziennie w każdej z grup pielgrzymuje około 20 osób.

Nad bezpieczeństwem pątników czuwają specjalnie przeszkoleni porządkowi, którzy również dbają o zachowanie norm sanitarnych.

W kościołach, z których wyruszyły poszczególne grupy codziennie o godz. 20 odprawiane są Msze św. i nabożeństwa maryjne w duchowej łączności z pielgrzymami będącymi w drodze. Na zakończenie modlitwy emitowana jest kilkuminutowa relacja video z trasy kolejnego dnia pielgrzymki.

Relacje z pielgrzymki nadawane są również codziennie przez Radio Głos.

XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej dotrze do tronu Królowej Polski 13 sierpnia.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7825-xxix-piesza-pielgrzymka-diecezji-pelplinskiej-na-jasna-gore

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *