#bierzmo_rapsy. To będzie hit muzyczny dla bierzmowanych!

Radio Głos rozpoczyna produkcje nowoczesnych wideoklipów o Kościele. Pierwsze realizacje są skierowane do młodych. Kończą się  prace nad nowym, autorskim utworem o bierzmowaniu.

REKLAMA


Tekst piosenki napisał bp Arkadiusz Okroj – biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.  Muzykę skomponowali Agata Glejt i ks. Zbigniew Gełdon z Fundacji Na cały Głos. Kompozycja zaaranżowana przez Jacka Hodunia w rytmie rapu, niesie sporo pozytywnego przekazu. W pierwszej tego typu produkcji udział wzięła młodzież bierzmowana z parafii św. Katarzyny w Klonówce.

Sakrament bierzmowania ma być inspiracją do zaangażowania młodych we wspólnocie Kościoła.  Ks. Zbigniew Gełdon, specjalista PR z Radia Głos  podkreśla, że „należy budować dobry wizerunek Kościoła Katolickiego. Potrzebujemy dobrego  PR – u i nie możemy się bać wykorzystywania sprawdzonych narzędzi marketingowych do ukazania Prawdy o istocie Kościoła. Jezus Chrystus tak głosił Dobrą Nowinę, wykorzystywał wiele  metod, że Jego nauka trwa do dziś” 

Na kanałach społecznościowych Radia Głos (facebook, YouTube) już wkrótce zobaczyć będzie można pierwszy wideoklip. Trwają już  także zdjęcia do materiału o „Służbie Ołtarza” czyli ministrantach, lektorach i ceremoniarzach. Co jeszcze chcemy pokazać? 

Przede wszystkim wartość takich wspólnot jak: KSM, OAZA, Domowy Kościół, katechezy, lekcje religii i inne wspólnoty, dzięki którym możemy rozwijać swoje człowieczeństwo na skrzydłach wiary i rozumu (fides et ratio).

Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7702-bierzmo-rapsy-to-bedzie-hit-muzyczny-dla-bierzmowanych

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *