Rekolekcje powołaniowe na Jasnej Górze

Masz mniej niż 30 lat? Nie potrafisz wybrać między kapłaństwem a małżeństwem? Przyjedź na rekolekcje powołaniowe organizowane przez paulinów na Jasnej Górze od 26 do 28 czerwca.

REKLAMA


„Rekolekcje powołaniowe nigdy nie zmuszają człowieka do podjęcia decyzji, jakiegoś zobowiązania. Zapraszając młodych mężczyzn na te rekolekcje chcemy dać im możliwość wyrwania się z codzienności, i spotkania sam na sam z Bogiem” – mówi o. Andrzej Grad, referent powołaniowy w Zakonie Paulinów.

„Plan rekolekcji wpisany jest w rytm naszego codziennego zakonnego życia – modlitwa, praca, medytacja Pisma Świętego. Chcemy także zaprosić młodych w przestrzeń Jasnej Góry – dodaje o. Grad – Często przewija się takie stwierdzenie, że właśnie tutaj, na Jasnej Górze, przy Maryi ktoś rozeznał swoje powołanie, ktoś podjął decyzję. Maryja nie zmusza, daje taką bezpieczną przestrzeń do zadawania pytań, i do uzyskania odpowiedzi. Więc zapraszamy młodych w tę przestrzeń Jasnej Góry”.

Więcej informacji o rekolekcjach można znaleźć na stronie internetowej powolania.paulini.pl, a także na profilu Zakonu na portalu Facebook.

Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika został założony przez bł. Euzebiusza z Ostrzyhomia. Ich regułę zakonną zatwierdził papież Klemens V w 1308 roku. Jest to zakon pustelniczy, którego celem jest krzewienie kultu maryjnego, kontemplacja i modlitwa. W Polsce najbardziej znany klasztor paulinów znajduje się na Jasnej Górze w Częstochowie.

an / Radio Jasna Góra
www.radiojasnagora.pl


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13947

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *