Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”

30 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego rusza ogólnopolski Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa ‘Tak na Serio’. Podczas tygodnia zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, narzeczeni otrzymają błogosławieństwo, odbędzie się także szereg spotkań tematycznych. Przede wszystkim jednak modlitwą wielu tysięcy ludzi zostaną otoczeni ci, których Pan Bóg powołuje na drogę życia małżeńskiego.

REKLAMA


W tym roku po raz 7 wystartuje modlitewna sztafeta pomocy powołanym do małżeństwa. Nie chodzi nam – jak mówi ks. Maciej Dalibor, salwatorianin, inicjator i krajowy koordynator Tak na Serio – tylko o tych, którzy za sobą mają już ślub, albo do niego właśnie się przygotowują. Chodzi nam o wszystkich, którzy kiedyś żyli, dziś żyją lub w przyszłości będą żyli w sakramentalnym małżeństwie.

Tegoroczna edycja Tak na Serio nie będzie związana tak mocno jak poprzednie z konkretnymi parafiami. Tym razem, w związku z pandemią, przenosimy się w całości do internetu, gdzie na naszym kanale na youtubie oraz facebookowym profilu odbędą się zaplanowane modlitwy i konferencje. Edycja ta ma również swoje hasło przewodnie: „Posłuchaj mnie! Czyli o małżeńskich rozmowach”. W sytuacji, gdy ludzie więcej czasu spędzają w domach, mają też więcej okazji do tego, by ze sobą rozmawiać. To może być piękna okazja do tego, by po raz kolejny w małżeństwie się sobą zachwycić, ale może być to również przyczyna konfliktów, nieporozumień. Chcemy przez nasze konferencje dać małżeństwom narzędzia do rozwoju ich wzajemnej miłości.

W tym roku początek naszego Tygodnia zbiega się z naszym Dniem Tak na Serio, czyli ostatnią sobotą miesiąca, w którą regularnie, co miesiąc omadlamy za pomocą specjalnie ułożonej modlitwy wszystkich powołanych do małżeństwa.

Cykl konferencji rozpoczniemy spotkaniem z s. Judytą Pudełko PDDM, która pokaże nam małżeństwo jako dialog człowieka z Bogiem, a zakończymy konferencją ks. Jarosława Ogrodniczaka z projektu „Przed nami małżeństwo”, który powie nam jak korzystać w codziennym życiu z daru sakramentu małżeństwa.


Cały program konferencji prezentuje się następująco:

Kliknij, aby powiększyć.


Źródło: https://taknaserio.com/aktualnosci/7-edycja-tak-na-serio/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *