100 Mszy św. na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Duchowy „bukiet urodzinowy” w postaci Mszy świętych przygotowały św. papieżowi Janowi Pawłowi II na 100. urodziny Wspólnota Modlitewna św. Jana Pawła II przy Polskiej Misji Katolickiej w Wiedniu oraz Stowarzyszenie im. Jana Pawła II w Austrii. Ponieważ z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa nie będzie możliwe odprawianie dużych, uroczystych liturgii, wiedeńskie stowarzyszenie zaapelowało do księży, aby w ramach akcji „100×100” odprawili 18 maja Eucharystię dziękczynną za pontyfikat Jana Pawła II.

REKLAMA


W dniu 100. rocznicy urodzin papieża Wojtyły zostanie więc odprawionych co najmniej sto Mszy św.
Na swojej stronie internetowej Stowarzyszenie im. Jana Pawła II w Austrii zamieściło informacje o tej wyjątkowej inicjatywie oraz zaproszenie dla księży wszystkich narodowości do odprawiania Mszy św. w tym nadzwyczajnym dniu „w intencjach dziękczynnych za papieża Polaka, jak również we wszystkich innych, które były treścią jego długiego i znaczącego pontyfikatu”. „Uczcijmy naszego wielkiego świętego przez 100 Mszy św. w dniu Jego 100. urodzin!”, zaapelowali autorzy inicjatywy.

Inicjatywa modlitewna wyszła już daleko poza granice Austrii: obok księży z Brazylii, Francji i Węgier, Mszę św. 18 maja odprawi w swojej siedzibie w Warszawie nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio.


Źródło: https://ekai.pl/100-mszy-sw-na-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *