Blisko 750 muzyków i wokalistów: „Co mi Panie dasz”

Powstała nowa aranżacja utworu „Co mi Panie dasz” z repertuaru zespołu „Bajm”. Adam Sztaba do wspólnego muzykowania w domach zaprosił blisko 750 muzyków i wokalistów, w tym Natalię Kukulską, Ewę Farnę, Kubę Badacha czy Cleo.

REKLAMA


– Wybraliśmy utwór, który według nas najlepiej odzwierciedla doświadczenia ludzkie związane z pandemią, izolacją, jak i zagubieniem oraz dużą niepewnością w myśleniu o przyszłości – tłumaczy Adam Sztaba.

Zaznacza, że refren tej piosenki w pewien sposób unaocznia, że trwająca sytuacja kryzysowa to jest swego rodzaju znak od Pana Boga. – Żebyśmy na pewno zatrzymali się w dotychczasowym zabieganiu i spróbowali odnaleźć w życiu wartości ponadczasowe. Bardziej trwałe niż to, co do tej pory budowało naszą codzienność, a w kryzysowej sytuacji epidemii koronawirusa często okazało się po prostu ulotne – podkreśla kompozytor i dyrygent, który był współodpowiedzialny za muzykę podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r.

W niezwykłym projekcie Sztaby wzięło udział 732 muzyków i 16 wokalistów. Wśród śpiewających znaleźli się m.in. Natalia Kukulska, Ewa Farna, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny, Igor Herbut, Cleo, Sebastian Karpiel-Bułecka, Patrycja Markowska czy Piotr Cugowski. Wszyscy nagrywali singiel ze swoich domów.

Cover „Co mi Panie dasz”, powstały w ramach akcji #wdomuzagrane, jest prawdziwym hitem. W dwa dni od jego zamieszczenia na kanale YouTube Adama Sztaby obejrzało go już ponad milion osób.


Źródło: https://ekai.pl/prawie-750-muzykow-i-wokalistow-nagralo-zdalnie-utwor-co-mi-panie-dasz/
Fot. youtube

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *