WSD w Pelplinie „Ewangelia na kanapie”

#EwangeliaNaKanapie – Niedziela Zmartwychwstania – czyli: „Z gębą jak cmentarz świata nie zbawisz”, dlatego wyjdź z grobu!

REKLAMA


Papież Franciszek zwrócił się do wierzących, zwłaszcza młodych, by „wstać z kanapy” i zacząć realnie żyć przesłaniem Ewangelii. Czas jest jednak taki, że (chcąc, nie chcąc #Koronawirus) wielu z nas jest na tę przysłowiową kanapę skazanych…
Nie gasimy jednak ducha i chociaż mamy „czas kanapy” to chcemy owocnie go przeżyć. Owocnie, bo z Bogiem – czy jest lepsze towarzystwo?

Ewangelia (J 20,1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

 

Rozważania przygotowane przez kl. Oskara Prybę.
Podkład muzyczny: Zespół Tu i Teraz z Nowego

 


Źródło: http://seminariumpelplin.pl/aktualnosci/ewangelianakanapie-niedziela-zmartwychwstania/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *