#Wielkanoc – stwórzmy wirtualny stół wielkanocny!

Epidemia uniemożliwia nam świąteczne spotkania z rodziną i znajomymi, ale możemy przesyłać im zdjęcia i filmiki z życzeniami. Podzielmy się naszym świętowaniem w mediach społecznościowych dodając hasztag #Wielkanoc. W ten sposób stworzymy wielki wirtualny stół wielkanocny – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. 

REKLAMA


Rzecznik Episkopatu podkreślił, że to pierwsze takie święta, gdy dla dobra nas samych oraz naszych rodzin i całego społeczeństwa, powinniśmy zostać w domu i świętować w gronie osób, z którymi mieszkamy.

„Nie oznacza to, że mamy w tym czasie być samotni i smutni. Nowe technologie dają nam duże możliwości komunikacji w prosty sposób. Kontaktujmy się z naszymi rodzinami, składajmy sobie życzenia telefonicznie i on-line. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny przesyłajmy filmiki i zdjęcia z naszych domów i publikujmy je w mediach społecznościowych z hasztagiem #Wielkanoc. Dzięki temu stworzymy wspólnotę przy wirtualnym stole wielkanocnym. Nie zastąpi to naszych bezpośrednich spotkań, ale w obecnej trudnej sytuacji pozwala utrzymywać nasze relacje. Jest to szczególnie ważne dla osób będących w izolacji i kwarantannie. Dzielmy się radością i nadzieją, którą przynosi zmartwychwstanie Jezusa” – powiedział.

Ks. Rytel-Andrianik zachęcił również do łączenia się na modlitwie poprzez transmisje wielkanocnych Mszy świętych oraz do pobłogosławienia w domu pokarmów. „W tym roku, z powodu epidemii, w kościołach nie odbywa się obrzęd święcenia pokarmów. Księża biskupi poprosili, by ojciec rodziny lub inna osoba, odmówili przed wielkanocnym posiłkiem błogosławieństwo, którego formułę można znaleźć m.in. na stronach diecezjalnych i na stronie www.episkopat.pl. Możemy też odczytać fragment Ewangelii o zmartwychwstaniu Chrystusa. Zapraszam do uczestnictwa w Niedzielę Wielkanocną w południe w transmisji w TVP1, Polsacie i TV Trwam modlitwy Regina Coeli z papieżem Franciszkiem, który udzieli całemu światu specjalnego błogosławieństwa +Urbi et Orbi+” – dodał.

Rzecznik Episkopatu poprosił, by w Święta Wielkanocne pamiętać o osobach potrzebujących pomocy oraz modlić się w intencji ustania epidemii, chorych, zmarłych i ich rodzin oraz służb medycznych.

BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-inicjatywa-wielkanoc-stworzmy-wirtualny-stol-wielkanocny/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *