Wielki Czwartek – bp Ryszard Kasyna do prezbiterów

„Dziękujemy za Waszą nieustanną troskę i ofiarną posługę”, napisał z okazji Wielkiego Czwartku biskup pelpliński Ryszard Kasyna w imieniu własnym i biskupa pomocniczego w specjalnym liście do swoich kapłanów.

REKLAMA


We wstępie do listu biskup diecezjalny nawiązał do trudnych okoliczności obecnego czasu: „Nie jest nam dane w tym roku spotkać się wspólnie w Wielki Czwartek na Mszy Świętej Krzyżma, by sprawować uroczystą Eucharystię, dziękować Bogu za dar kapłaństwa i odnowić nasze przyrzeczenia” i dodał: „Dzisiaj ze smutkiem patrzymy na opustoszałe ławki w naszych świątyniach. W sercach naszych pojawia się również ból, lęk, zdenerwowanie, zniecierpliwienie i zatroskanie o niepewne jutro w różnych jego wymiarach: duchowym, społecznym i materialnym. Stajemy przed pytaniami i wyzwaniami dotychczas niewyobrażalnymi, także o nowy sposób naszego posługiwania”.

Następnie bp Kasyna zwraca uwagę na potrzebę jedności i wspólnoty kapłańskiej oraz z wiernymi: „W tym czasie epidemii doświadczamy, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, kapłani i wierni. Wielu wiernych uświadamia sobie, że bez pasterza, sakramentów świętych, szczególnie”.

Hierarcha pisze dalej: „dziękujemy za Waszą nieustanną troskę i ofiarną posługę”, dopowiadając słowa wdzięczności „za podejmowanie nowych wyzwań i staranie, by dotrzeć do swoich parafian i stworzyć możliwość wspólnej modlitwy poprzez transmisje w środkach masowego przekazu; za wszelkie internetowe rekolekcje; za zaangażowanie i pomoc wobec chorych, cierpiących i samotnych”.

List kończą życzenia świąteczne dla wszystkich duszpasterzy.

/Foto: Archiwum – Wielki Czwartek 2019 r./


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7455-bp-ryszard-kasyna-do-prezbiterow-dziekujemy-za-wasza-nieustanna-troske-i-ofiarna-posluge

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *