Wirtualne czuwanie w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II

15 lat po śmierci Jana Pawła II, w szczególnie trudnym dla świata czasie, Centrum Myśli Jana Pawła II przywołuje słowa Papieża Polaka Musicie być mocni mocą miłości”, które padły podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, w 1979 roku. To  hasło będzie towarzyszyło wirtualnym obchodom rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca.

REKLAMA


W ramach obchodów 2 kwietnia i akcji Musicie być mocni mocą miłości” Centrum Myśli Jana Pawła II zachęca wszystkich do innego niż dotychczas bycia razem i wspólnej refleksji nad słowami Jana Pawła II. „Nie możemy być razem na Placu Piłsudskiego, ale możemy się zjednoczyć wirtualnie i w tej chwili zatrzymania i refleksji być ze sobą w duchowej łączności” – czytamy na stronie Centrum. Aby to ułatwić, Centrum przygotowało specjalną nakładkę do zdjęcia profilowego na Facebooku #mocnimiloscia, którą można już pobierać ze strony: www.facebook.com/profilepicframes.

2 kwietnia w wieczornych godzinach wirtualnego czuwania, na fanpage’u Centrum Myśli Jana Pawła II przywołane zostaną słowa Jana Pawła II, które stały się źródłem hasła tegorocznych obchodów.

Tradycyjnie o godz. 21.37 zabrzmi utwór „Cisza”. Na koniec czuwania będzie można posłuchać „Litanii do św. Jana Pawła II” w wykonaniu Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod kierunkiem Jan Krutula oraz solistów Ingi Poskute i Roberta Gierlacha. Koncert ten odbył się 2 kwietnia 2017 roku w archikatedrze św. Jana w Warszawie.

Szczegółowe informacje na stronie centrumjp2.pl oraz na profilu Centrum Myśli Jana Pawła II na Facebooku.

Więcej: www.centrumjp2.pl


Źródło: https://episkopat.pl/wirtualne-czuwanie-w-15-rocznice-smierci-jana-pawla-ii/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *