Apel o pomoc na rzecz placówek medycznych

Dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej ks. kanonik dr Grzegorz Weis apeluje o pomoc na rzecz placówek medycznych.

REKLAMA


W związku z zaistniałą sytuacją epidemii po konsultacjach ze szpitalami i placówkami medycznymi po zapoznaniu się z potrzebami tych, którzy niosą bezpośrednią pomoc Caritas Diecezji Peplińskiej pragnie zorganizować zbiórkę pieniędzy na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym. Okażmy serce tym, którzy dbają o nasze zdrowie. Pomóżmy zadbać o ich bezpieczeństwo.

Ofiary można wpłacać na rachunek bankowy Caritas Diecezji Pelplińskiej

48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „pomoc dla szpitali”.

Posłuchaj TUTAJ:
– Komunikat Caritas z dnia 1.04.2020

Przy okazji apelu szef diecezjalnej Caritas mówi o bieżących działaniach w okresie trwania pandemii koronawirusa.

Działania Caritas Diecezji Pelplińskiej na czas epidemii:

  1. Biuro Caritas Diecezji, które koordynuje działania otwarte jest w stałych godzinach pracy, od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00. W trosce o wspólne bezpieczeństwo sprawy należy załatwiać telefonicznie 58 536 15 31 lub e-mailowo: pelplin@caritas.pl.
  2. Caritas nadal prowadzi dystrybucję żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej FEAD. Organizacje Partnerskie (OPL), które podpisały umowy z Caritas diecezjalną proszone są o kontakt z koordynatorem, panią Ewą Chyłą, tel. 793 822 458, w celu ustalenia terminów odbioru żywności.
  3. Caritas diecezjalna uruchamia program „Pomoc dla seniora” w celu pomocy osobom starszym i chorym w zorganizowaniu żywności lub posiłku. Osoby potrzebujące mogą się skontaktować z koordynatorem, panią Eweliną Wieczorkowską, tel. 793 820 764. Księża proboszczowie będą proszeni o weryfikację osób zgłaszających się do Caritas.
  4. Diecezjalna Caritas informuje, że jest w posiadaniu dodatkowej puli, 40 kart Biedronki „Na codzienne zakupy”. Kartę mogą otrzymać osoby powyżej 60 roku życia, których dochód nie przekracza 1.100 zł netto na osobę. W sprawie programu Parafialne Oddziały Caritas proszone są o kontakt z koordynatorem, panią Sandrą Derdowską, tel. 58 536 15 31.
  5. Zakupione zostały dla wolontariuszy maseczki i płyty dezynfekujące.
  6. Pracownicy Caritas codziennie opiekują się obecnie 75 osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami.
  7. Osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego lub duchowego mogą skontaktować   się z biurem Caritas, tel. 58 536 15 31, które umożliwi rozmowę z księdzem psychologiem.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7414-apel-caritas-diecezji-pelplinskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *