Człuchów: akcja “Solidarni z seniorami”

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa Burmistrz Miasta Człuchów wraz ze Stowarzyszeniem Rodzina Kolpinga w Człuchowie informują osoby starsze, samotne i niepełnosprawne, które potrzebują pomocy w zakupach lub innych pilnych sprawach o akcji prowadzonej na terenie miasta Człuchów pt. „ Solidarni z seniorami”.

REKLAMA


Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Jeśli nie mają  Państwo  do kogo zwrócić się o pomoc, wówczas do Waszej   dyspozycji pozostają  wolontariusze Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga w Człuchowie.

 
ZGŁOSZENIA PRZYJMUJE:

– Koordynator akcji p. Monika Gradek pod numerem telefonu: 730 399 648
od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 13.00

– Koordynator poinformuje o danych personalnych wolontariusza, który zostanie
do Państwa skierowany

Tożsamość wolontariusza będzie można zweryfikować pod numerami telefonów: 730 399 648 lub w Komendzie Powiatowej Policji w Człuchowie- (59) 83 45 722.

ZAKRES POMOCY OBEJMUJE:

– wykonanie podstawowych, niezbędnych zakupów w sklepie spożywczym, drogerii czy aptece (maksymalnie 2 razy w tygodniu),
– wyprowadzanie  psa,
– pomoc przy innych pilnych sprawach.

W celu minimalizacji ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa przy realizacji usług świadczonych przez wolontariuszy należy zachować szczególna ostrożność i przestrzegać poniższych zasad:

Seniorzy, którzy będą korzystać z pomocy wolontariusza przy robieniu zakupów muszą przygotować listę zakupów wraz z wyliczonymi pieniędzmi, które będą zabezpieczone
w woreczku jednorazowego użytku. Wolontariusz przyniesie zakupy wraz z paragonem oraz resztą do domu. Przy wszelkich czynnościach zachowaj odległość 1,5m. Po odebraniu zakupów pamiętaj, aby obmyć produkty, a następnie umyć i  zdezynfekować  ręce. Jeśli posiadasz do wykupienia receptę przygotuj kod recepty, swój pesel oraz imię i nazwisko na kartce wraz z pieniędzmi, które będą przygotowane w woreczku jednorazowego użytku, przekaż je wolontariuszowi i czekaj na jego powrót.
Podczas oddawania pupila w celu  wyprowadzenia go na spacer – pies obowiązkowo musi być zabezpieczony na smyczy.

Koronawirus – informacje dla seniorów
– Ogranicz przebywanie w miejscach publicznych, unikaj spotkań rodzinnych, nie przyjmuj gości w swoim domu, odwołaj spotkania rodzinne 
– Często myj ręce wodą i mydłem, wietrz pomieszczenia w których przebywasz
– Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
– Regularnie myj lub dezynfekuj dotykane powierzchnie (klamki, blaty, produkty)
– Regularnie dezynfekuj telefon i nie używaj go podczas posiłków
– Zachowaj odległość od rozmówcy wynoszącą 1-1,5m
– Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
– Odżywiaj się zdrowo i nawadniaj organizm
– Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronowirusie

Infolinia NFZ 800 190 590
SANEPID Człuchów  (59) 83 41 142

#zostańwdomu 


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7405-solidarni-z-seniorami

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *