Jesteśmy fizycznie rozdzieleni, ale w komunii duchowej

„Przed nami kolejna niedziela, trudniejsza niż poprzednie. Będziemy sprawować w naszych kościołach Msze św. bez udziału wiernych, przyjdą tylko ci, którzy mają intencje. Bardzo proszę, byśmy zrozumieli tę trudną sytuację. Jesteśmy fizycznie rozdzieleni, ale w komunii duchowej”.

REKLAMA


Metropolita gnieźnieński ponownie zwraca się do wiernych z apelem o zrozumienie i przestrzeganie ograniczeń dotyczących uczestnictwa w Mszy świętej. Dziękuje też kapłanom za trud i serce w tych trudnych chwilach, prosząc, by nadal byli blisko swoich parafian.

W krótkim słowie na zakończenie Drogi Krzyżowej, którą abp Wojciech Polak odprawił 27 marca w swojej domowej kaplicy → obejrzyj TUTAJ metropolita gnieźnieński przyznał, że mamy teraz czas jeszcze trudniejszych obostrzeń. Służą one jednak zachowaniu zdrowia i życia nas wszystkich.

„Przed nami kolejna niedziela, trudniejsza niż poprzednie. Będziemy sprawować w naszych kościołach Msze św. bez udziału wiernych. Przyjdą być może tylko, ci – tych pięciu – którzy mają intencje. Bardzo proszę, byśmy wszyscy zrozumieli tę trudną sytuację, byśmy zostali w domach” – apeluje Prymas, dziękując jednocześnie za wszystkie transmisje umożliwiające wiernym uczestnictwo w modlitwie.

„Bardzo dziękuję, że z różnych zakątków, z tak wielu parafii, ten głos dociera do naszych sióstr i braci. To wyraz naszej duchowej jedności. Jesteśmy rozdzieleni, ale w ten sposób razem. Potrafimy wielbić Boga i być przy Nim, łącząc się w komunii duchowej, ofiarując Mu nasz trud, nasze cierpienie, nasze fizyczne oddalenie. Jeszcze raz bardzo was proszę – zostańmy w domach. Przeżyjmy te najbliższe tygodnie w ten właśnie sposób, abyśmy mogli cieszyć się ustaniem epidemii” – prosi abp Wojciech Polak.

Prymas w szczególny sposób dziękuje też kapłanom.

„Bardzo dziękuję Wam, drodzy bracia kapłani, za wielki trud, za serce, które oddajcie w tych trudnych chwilach. Staniecie w niedzielę w pustych kościołach, ale niech to będzie głębokie wezwanie dla waszej wiary i waszej miłości do sióstr i braci, których nie zobaczycie fizycznie, ale z którymi przecież jesteście złączeni. Składając na ołtarzu ofiarę Chrystusa zanieście Mu nasze lęki, nasze trudy, nasze zmagania” – mówi arcybiskup gnieźnieński.

Prosi też o dalszą troskę o chorych i cierpiących, a także modlitwę za tych, którzy się nimi opiekują, narażając własne zdrowie, a często także życie.

„Pamiętajmy o wszystkich chorych i cierpiących. Pamiętajmy o tych, którzy się trudzą – o lekarzach, pielęgniarkach, bądźmy z nimi solidarni i módlmy się za nich. Wspierajmy ich. Bardzo dziękuję za wszystkie dowody wsparcia dla tych, którzy są samotni, którzy potrzebują naszej sąsiedzkiej, ludzkiej, naszej braterskiej i siostrzanej pomocy. Wychodźmy do nich tak, jak możemy, zachowując wszystkie konieczne środki ostrożności. Bądźmy przy Jezusie. On będzie zawsze z nami. W krzyżu Chrystusa jest nasza nadzieja” – mówi na zakończenie Prymas Polski.


Źródło: http://prymaspolski.pl/jestesmy-fizycznie-rozdzieleni-ale-w-komunii-duchowej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *