Pelplin – Msza święta w domu biskupim

22 marca biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj celebrował Mszę św. w kaplicy domu biskupiego w Pelplinie.

REKLAMA


Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. biskupa Arkadiusza Okroja 22.03.2020.

Obyśmy „z tego doświadczenia wyszli lepsi, dojrzalsi i bardzie wewnętrznie zintegrowani”, powiedział 22 marca biskup Arkadiusz Okroj podczas Mszy św. sprawowanej w kaplicy domu biskupiego w Pelplinie.

Podczas liturgii sprawowanej w niedzielne popołudnie i transmitowanej przez diecezjalne Radio Głos oraz na Facebooku modlono się za cierpiących z powodu koronawirusa, za wszystkie osoby pomagające w leczeniu chorych i w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Na początku homilii bazującej na Ewangelii o uzdrowieniu niewidomego bp Okroj stwierdził, że „Pan Bóg pragnie, żebyśmy widzieli”.

Hierarcha przypomniał, że „rzeczywistość jest zdeformowana przez grzech, a grzesznikami jesteśmy wszyscy”. Biskup zauważył, że ojcem grzechu jest szatan a zaakceptowanie pokusy sprawia, że człowiek „przyjmuje wirus zakłamania, który znacznie go osłabia”.

Zawracając uwagę na obecną sytuację biskup pomocniczy przestrzegał, żeby „to, na co i tak nie mamy wpływu nas wewnętrznie nie dezintegrowało, ale abyśmy z tego doświadczenia wyszli lepsi, dojrzalsi i bardzie wewnętrznie zintegrowani”.

Kaznodzieja wyrażał pragnienie, „żeby przez to doświadczenie Pan nauczył nas przewidywania, by nas odkłamał, by otworzył nas na drugiego człowieka”.

Kończąc homilię bp Okroj prosił, „by Bóg zapalił nam światło, by pomógł nam dziękować i odkrywać chociażby wartość rodziny”.

Od ubiegłej niedzieli w okresie epidemii biskupi diecezji pelplińskiej sprawują Msze św. w niedzielne popołudnie w kaplicy biskupa diecezjalnego, która jest transmitowana przez diecezjalne media. 


Galeria zdjęć: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2020-03-22Pelplin_Biskup


 


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7372-msza-sw-w-domu-biskupim

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *