Różaniec z Przewodniczącym KEP dziś o 20.30 na Facebooku

Osobiście każdego wieczora o godzinie 20.30 będę modlił się za Was na różańcu i o to samo proszę kapłanów w kościołach, a także Was wszystkich w Waszych domach. Trwajmy w modlitewnej jedności – powiedział w orędziu telewizyjnym 14 marca Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Transmisja różańca z kaplicy z domu Metropolity Poznańskiego dziś o godz. 20.30 na Facebooku Archidiecezji Poznańskiej.

REKLAMA


Przewodniczący Episkopatu w wygłoszony orędziu telewizyjnym zapewnił Polaków o swojej modlitwie i zachęcił Wszystkich do włączenia się w nią. „W tych niełatwych chwilach łączę się z Wami wszystkimi duchowo i ogarniam serdeczną modlitwą całą wspólnotę Kościoła oraz wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny, a także Polonię i rodaków przebywających poza granicami kraju. Duchem jestem blisko wszystkich, którzy przebywają na kwarantannie, którzy chorują, którzy boją się o swój los i los swoich bliskich, którzy niosą pomoc” – powiedział abp. Gądecki.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń zwiększono ilość transmisji Mszy Świętych i nabożeństw w mediach i w internecie. Codzienna całodniowa transmisja prowadzona jest między innymi z kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej czy Niepokalanowa. Prowadzone są transmisje Mszy Świętych z zarówno na antenach telewizyjnych, w stacjach radiowych jak i w mediach społecznościowych. W niedzielnej Mszy św. o godz.11.00 transmitowanej przez TVP łączyło się duchowo ponad 2,2 mln wiernych, a ponad 400 tys. łączyło się poprzez jasnogórski kanał YouTube.

W sobotnim Orędziu Przewodniczący Episkopatu podziękował wszystkim mediom, które natychmiast odpowiedziały na potrzeby wiernych, którzy nie mogli ostatniej niedzieli wziąć udział w Mszach Świętych. „Serdecznie dziękuję mediom, które – rozumiejąc potrzeby ludzi wierzących – przygotowały dodatkowe propozycje w tym względzie” – powiedział.

BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/rozaniec-z-przewodniczacym-episkopatu-dzis-o-20-30-na-facebooku/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *