Papież: chrześcijanin jest pełen hojności i miłości

„Oby Pan udzielił nam łaski chrześcijańskiego życia, a przede wszystkim, byśmy nie bali się krzyża i upokorzeń, ponieważ to jest droga, którą On wybrał, aby nas zbawić” – te słowa Papież wypowiedział podczas Mszy w Domu św. Marty. W swojej refleksji nawiązał do dzisiejszej Ewangelii (Mk 2, 21-25), bogatej w rady oraz wskazania Jezusa.

REKLAMA


Franciszek zaznaczył, że nasz styl życia, nasz sposób oceniania innych można nazwać chrześcijańskim, jeśli jest hojny i pełny miłości oraz nie boi się upokorzeń, ponieważ taką miarą, jaką my osądzamy, będziemy również osądzeni na koniec naszego życia.

Papież – jak wysoko umieszczamy poprzeczkę?

„Jaką miarą mierzę innych? Jaką miarą mierzę samego siebie? Czy jest to miara hojna, pełna miłości Boga, czy miara na niskim poziomie? – pytał Ojciec Święty. – Właśnie tą miarą będę osądzony, nie będzie innej: właśnie tą, którą stosuję. Na jakim poziomie ustawiłem swoją poprzeczkę? Czy to jest wysoki poziom? Powinnyśmy o tym pomyśleć. Tego nie widzimy jedynie w dobrych rzeczach, które czynimy lub w rzeczach złych, które popełniamy, ale w stylu prowadzonego życia.”

Czytaj więcej – TUTAJ

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-01/papiez-franciszek-msza-dom-sw-marty-30-stycznia.html
Fot. Vatican Media

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *