Tczew: 25-lecie Zespołu Szkół Katolickich im. Jadwigi Królowej

Od Mszy świętej w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie świętowanie swojego jubileuszu rozpoczął Zespół Szkół Katolickich im. Świętej Jadwigi Królowej.

REKLAMA

Uroczystości 25-lecia miały miejsce w piątek, 7 czerwca. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp diecezjalny Ryszard Kasyna. W słowie skierowanym do wiernych hierarcha zwrócił uwagę, by – wzorem swojej patronki św. Jadwigi – byli pełni wiary, zwracali swoją uwagę na krzywdę bliźniego i chcieli poznawać Boga i świat.

– Święta Jadwigo spraw, by uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, tak jak Ty podążali drogą Jezusową – mówił w homilii bp Kasyna.

Następnie, miała miejsce część oficjalna – z hymnami: państwowym i szkoły, wystąpieniami gospodarzy oraz zaproszonych gości czy wręczeniem nagród dyrektora. W programie znalazła się też część artystyczna przygotowana przez szkolną młodzież.

W wydarzeniu uczestniczyli – obok młodzieży szkolnej i pracowników placówki – duchowni, diakon stały oraz parlamentarzyści i samorządowcy.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/11929-25-lecie-zespolu-szkol-katolickich-im-jadwigi-krolowej-w-tczewie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *