Starogard Gd.: Zaproszenie do wspólnego świętowania ze szwoleżerami

Szwadron Kawalerii 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich serdecznie zaprasza na uroczystości z okazji Święta Pułkowego. Szczegóły wydarzenia na plakacie informacyjnym.

REKLAMA

W niedzielę 16 czerwca Szwadron Kawalerii 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystości z okazji Święta Pułkowego.

W tym roku już po raz 18 będziemy wspólnie z mieszkańcami obchodzić Święto Kawalerii w Starogardzie Gdańskim. W uroczystościach wezmą udział oddział konne Szwadronu Kawalerii WP oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej.

W niedzielę, o godzinie 10.30 odbędzie się msza św. w intencji poległych szwoleżerów z udziałem Wojska Polskiego i Kawalerii Ochotniczej odprawiana w kościele pw. Św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Natomiast o godz. 14.00 organizatorzy zapraszają, również do Stada Ogierów, na coroczny Festyn Kawaleryjski. Będzie można zobaczyć w akcji ciężki sprzęt wojskowy jak i historyczne rarytasy. Z pewnością wszystkim spodobają się zaplanowane widowiskowe pokazy: musztry paradnej, władania białą bronią konno. W programie nie zabraknie inscenizacji, przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne, oddziały szwoleżerów i ułanów, a także współczesnych żołnierzy, a treściwa grochówka doda odwiedzającym energii i smaku. Święto Kawalerii potrwa do godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Materiały nadesłane

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *