Wkrótce rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki

6 czerwca br. przypada 14. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia w ramach rocznicowych obchodów w warszawskiej archikatedrze sprawowana będzie Msza św. Odbędzie się też wernisaż wystawy pt. „Prawda i wolność” oraz spotkanie z autorami biografii kapelana „Solidarności”. We wtorek 11 czerwca Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu nawiedzą biskupi uczestniczący w zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

REKLAMA

6 czerwca w dniu rocznicy beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, w warszawskiej archikatedrze o godz. 15 odbędzie się Msza św., której przewodniczyć będzie bp. Michał Janocha, biskup pomocniczy warszawski. Następnie, w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się wernisaż wystawy „Prawda i wolność. Ks. Jerzy Popiełuszko”. Współorganizatorami wydarzenia są Muzeum ks. J. Popiełuszki w Warszawie i Fundacja Popiełuszków „Dobro”.

Tego samego dnia o godz. 19 w Domu Pielgrzyma „Amicus” odbędzie się spotkanie z Ewą Czaczkowską i Tomaszem Wiścickim na temat niedawno wydanej biografii kapelana „Solidarności”, której są autorami. Organizatorem spotkania jest Edycja Św. Pawła.

We wtorek 11 czerwca Sanktuarium ks. J. Popiełuszki nawiedzą biskupi zebrani na Konferencji Episkopatu Polski. O godz. 18 będą tam sprawowali Mszę św.

Proces beatyfikacyjny ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczął się na szczeblu diecezjalnym w 1997 roku, a zakończył w Rzymie 19 grudnia 2009 r. papieskim dekretem o męczeństwie.

Beatyfikacja odbyła się 6 czerwca 2010 r. podczas Mszy św. sprawowanej na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, pod przewodnictwem prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych abp Angelo Amato. W uroczystej liturgii uczestniczyło ok. 150 tys. wiernych, w tym matka Męczennika, Marianna Popiełuszko.

Źródło: https://www.ekai.pl/wkrotce-rocznica-beatyfikacji-ks-jerzego-popieluszki/
Fot. Erazm Ciołek / FORUM

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *