Miasteczko Modlitewne – wakacyjna propozycja dla młodzieży

Młodzi zamieszkają w namiotach obok sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Przez tydzień będą się razem modlić i integrować. Trwają zapisy na Miasteczko Modlitewne, które organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej. Od kilkunastu lat w tym wydarzeniu uczestniczą młodzi z całej Polski. Tegoroczne rekolekcje odbędą się pod hasłem „Zapaleni miłością”.

REKLAMA

To będzie już XV Jubileuszowe Miasteczko Modlitewne. 27 lipca, do Zabawy koło Tarnowa przyjedzie młodzież z całej Polski, aby spędzić tydzień z bł. Karoliną Kózkówną.  Ta młoda animatorką i liderka życia religijnego została zamordowana w 1914 r. przez rosyjskiego żołnierza.

Młodzi rozbiją namioty i zamieszkają w Miasteczku, które co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ks. Stanisław Kłyś zaproponuje uczestnikom podróż do Źródła. Poprzez konferencje, prace w grupach i inne formy będzie zachęcał, aby młodzi zastanowili się, co jest sednem ich życia i do czego dążą.

– Jeśli nie masz planów na wakacje, a chciałbyś poznać siebie, Chrystusa i nowe osoby, a także zaprzyjaźnić się z bł. Karoliną, nie zwlekaj i zapisz się na tegoroczne Miasteczko Modlitewne – zachęca Zuzanna Ryncarz, sekretarz Miasteczka Modlitewnego.

Miasteczko to modlitwa: Msze św., konferencje rekolekcjonisty, uwielbienie Boga. To także okazja, aby poznać życie i przesłanie bł. Karoliny, która mieszkała i zginęła w pobliskiej wsi Wał – Ruda. Jej doczesne szczątki spoczywają w sarkofagu pod mensą głównego ołtarza jej parafialnego kościoła w Zabawie. Miasteczko to także okazja do poznania nowych osób. Będzie czas na integracje. W tym roku nie zabraknie także rozgrzewek w wykonaniu księdza Stanisława Kłysia oraz jego pomocnika.

Będą również goście m.in. Diana Paulińska, która jest psycholożką, seksuolożką i logoterapeutką. Prowadzi centrum terapeutyczne „Il Senso,” które łączy wiarę chrześcijańską z terapią. Prowadzi także blog na Instagramie – Czystość dla małżeństwa.

Zapisy trwają do 13 lipca. Link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScZME93pkvDRdbomq8_q4vlzMZZThxKVTclMVuwhxWYD4Rp5g/viewform?pli=1

Karolina Kózkówna urodziła się 2 sierpnia 1898 r. w podtarnowskiej wsi Wał-Ruda. Mimo młodego wieku była animatorką i liderką życia religijnego. Wrażliwa na potrzeby chorych i biednych, odwiedzała ich w domach i wspierała w potrzebach. Mieszkańcy mówili o niej, że jest „pierwszą duszą do nieba”. Zginęła heroicznie, broniąc godności kobiety 18 listopada 1914 r., gdy została zaatakowana przez rosyjskiego żołnierza, który w bestialski sposób ją zamordował. Jan Paweł II beatyfikował Karolinę Kózkównę w 1987 r. w Tarnowie.

Źródło: https://www.ekai.pl/miasteczko-modlitewne-wakacyjna-propozycja-dla-mlodziezy/
Fot. sanktuariumzabawa.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *