Przed nami XXVIII Pomorski Festiwal Poetycki im. Księdza Janusza St. Pasierba

W dniach 27-28 maja 2024 r. odbędzie się w Pelplinie 28 Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba. Szczegóły wydarzenia na plakatach informacyjnych.

REKLAMA

W części konkursowej swoje zdolności zaprezentują młodzi recytatorzy i wokaliści. W ich wykonaniu usłyszmy wiersze ks. Janusza St. Pasierba. Laureaci (także w dwóch pozostałych kategoriach: juweniliów poetyckich i esejów) otrzymają nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Tczewskiego, Burmistrza Pelplina, Przewodniczącego Rady Miejskiej, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, Dyrektora Radia Głos. Gościem Festiwalu jest aktor Maciej Gąsiorek, który wystąpi z monodramem „Szepty Pana Boga”.

Wydarzenie organizowane jest przez Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba i Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie. Wstęp wolny.

PROGRAM WYDARZENIA:

27.05.2024 r.
Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 2a
19.00 – Janusz St. Pasierb, „Szepty Pana Boga”. Monodram poetycki w wykonaniu Macieja Gąsiorka – aktora Teatru Rampa w Warszawie.

28.05.2024 r.
Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 2a
9.00 – Otwarcie Festiwalu
Janusz St. Pasierb, „W labiryncie znaczeń i słów” – spektakl w wykonaniu zespołu teatralnego „Pigmalion”  II LO w Malborku, scenariusz i reżyseria Dorota Szymańska-Jankiewicz
Część konkursowa. Recytacje
Część konkursowa. Poezja śpiewania
15.00 – Gala finałowa
Słowo o Patronie Festiwalu – Maria Wilczek – prezes Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
Koncert laureatów

Źródło: Materiały nadesłane

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *